В Бахмуті нараховується вже 65 дітей, які постраждали внаслідок українсько-російської війни


image
Фото: Анастасія Шибіко/Вільне радіо

13 березня в Бахмуті підтвердили статус ще 13 дітей сучасної війни. Це вже 22 дитини з початку 2019 року. В службі у справах дітей Бахмута кажуть, що потреба в цьому статусі у людей зростає.

 

Відповідні рішення прийняли 13 березня на засіданні виконкому Бахмутської міської ради. В цьому році статус дитини, яка постраждала від бойових дій на сході України отримали 22 дитини в Бахмуті.

“Кількість дітей із цим статусом збільшилась. 52 в минулому місяці було, і в цьому плюс 13 дітей”, — розповіла Вільному радіо начальниця Служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради ради Ірина Давіденко.

Вона зазначила, що з того моменту, як спростили процедуру оформлення цього статусу, кількість таких дітей збільшилось. Батькам стало легше оформити та довести необхідність визнання дитини сучасної війни, і кількість звернень в соцслужби суттєво збільшилась.

Нагадаємо, в січні 2019 року такий статус отримали 9 дітей.

Для цього потрібно звернутися до служби у справах дітей із заявою. В заяві має бути пояснення обставини, за якими неповнолітній може отримати цей статус.

До заяви необхідно також додати :

  • Копію свідоцтва про народження дитини;
  • Копію посвідчення заявника;
  • Довідку про взяття дитини на облік як ВПО, або будь-який документ, який підтверджує проживання в населеному пункті, де проходили бойові дії;
  • Висновок від місцевого Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді про оцінку потреби у соціальних послугах;
  • Копії заяви про вчинення кримінального правопорушення проти дитини, витяг з ЄРДР(Єдиний реєстр досудових розслідувань, — ред) про відкриття справи та висновок експерта за результатами судової експертизи або виписка з медичної картки дитини із зазначенням діагнозу(лише у випадку фізичної травми дитини).

Заяву розглядатимуть протягом місяця. Але наразі ніяких пільг для дітей із цим статусом не передбачається. Усі вони отримують пільги лише  як внутрішньо переміщені особи.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: