Бахмутська міська рада оголосила, що в місті починають ловити безпритульних тварин. До рук служби вилову потраплятимуть навіть породисті не прив’язані собаки з нашийниками.
23 жовтня на сторінці у Facebook управління розвитку міського господарства Бахмутської міської ради з’явилось оголошення, що в місті розпочинається так звана зачистка. Зокрема йдеться про вилов безпритульних собак.
В повідомленні зазначається, що ловити будуть навіть тих, у кого є нашийник, номерний знак і намордник, які гуляють в скверах, на вулицях, садах, бульварах і в громадському транспорті, якщо поруч немає власників. Якщо вашу собаку помилково забрали — варто одразу звертатись до міської ради. Через скільки днів собак вивозять до Харкова, в профільному управлінні уточнити не змогли.
“Ви звертаєтесь одразу, як тільки собака пропала. Через скільки вона буде вивезена — це інше питання. Залежить від того, скільки вона буде перебувати тут. Тому вам необхідно прийти з письмовою заявою і, бажано, з фотографією”, — розповіла представниця Управління розвитку міського господарства Бахмутської міської ради. Своє ім’я жінка назвати відмовилась.
Запит можна віднести в кабінет 512 в будівлі міської ради по вулиці Миру, 44. Для повної інформації необхідно зателефонувати за телефоном +38 (06274) 4-60-76.
Жінка також додала, що кожну відловлену собку будуть фотографувати, а ці фотографії будуть зберігатись в управлінні та в міськраді. Оприлюднювати їх, щоб знайти нового господаря тварині не будуть.
Згідно з договором, який раніше уклала міська рада, до 31 грудня виловлювачі тварин мають спіймати, стерилізувати і відвезти у притулок в Харкові 113 собак. Цікаво те, що в договорі їх рахують не кількістю, а головами. Вартість вилову однієї собаки — 1680 гривень.
Нагадаємо, майже місяць тому під будівлею міськради зібрались зоозахисники, які вимагали розірвати контракт з фірмою, яка і буде виловлювати тварин. Активісти стверджували, що ця фірма замість стерилізації вбиває собак. В міськраді ж заявляють, що цей факт не підтверджений, а вилов безпритульних тварин необхідний місту. Містяни жаліються на агресивну поведінку чотирилапих. Після мітингу активісти домовились про поїздку до Харкова, куди згідно з договором вивозитимуть тварин.
Як розповіла Вільному радіо волонтерка і керівниця ГО “Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” Марина Шажко, до Харкова депутати їздили безуспішно. Охоронці не пустили активістів до всіх вольєрів. Тож зоозахисники продовжують шукати як змусити міську раду розірвати договір.
“Дороги назад немає, як я зрозуміла. Договір вирішили продовжувати будь-якою ціною. Хоча велика кількість юристів працює і виявляє порушення в договорі”, — розповіла Марина Шажко. \
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.