В Бахмуті та Маріуполі стало більше суддів з повноваженнями


image
Фото: з відкритих джерел

Президент перепризначив двох суддів: в Бахмуті і Маріуполі. Обидві судді пройшли перекваліфікацію, але довго чекали призначення. Що про них відомо і що вони декларують читайте в матеріалі.

 

17 вересня президент України Володимир Зеленський видав указ, яким призначив 41 суддю, 2 з яких — з Донецької області. Він призначив Ольгу Конопленко суддею Артемівського міськрайонного суду та Інну Міхєєву — суддею Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполь.

За даними судової влади, обидві судді і раніше працювали на цих посадах. 

Для довідки: згідно з законодавством, судді, які були призначені на 5 років або яких обрали суддею безстроково до 30 вересня 2016 року, коли був прийнятий Закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)”, мають проходити кваліфікаційне оцінювання. Їх оцінює Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ). Якщо суддя набирає достатню кількість балів на іспиті та співбесіді, то він чекає коли президент України поновить його на посаді своїм Указом. 

Так, 21 червня 2019 року ВККСУ визнала, що Ольга Конопленко та Інна Міхєєва відповідають займаній посаді.  

“В неї (Ольги Конопленко — ред.) просто закінчились повноваження (в жовтні 2018 року — ред.). Це так звані судді п’ятирічки. Закінчились повноваження і вона здала всі кваліфікаційні екзамени. Після того як указ президента був підписаний, на наступний день, тобто з сьогоднішнього дня (18 вересня — ред.) в неї вже є повноваження відправляти правосуддя”, — розповіла Вільному радіо прес-секретар Артемівського міськрайонного суду Оксана Ужакова.

Однак, речниця додала, що станом на 18 вересня новопризначена суддя Артемівського міськрайонного суду Ольга Конопленко знаходиться у відрядженні, тому до повноважень приступить після повернення.

До цього в травні 2019 року президент підписав указ про призначення суддею Артемівського міськрайонного суду Лілію Шевченко. За словами речника суду, її повноваження закінчились ще давно, вона пройшла кваліфікаційне оцінювання і чекала на призначення від президента. Наразі в Артемівському суді нараховується вже 7 суддів, які мають повноваження.

Читайте також: в Артемівському міськрайонному суді не вистачає суддів

Інну Міхєєву призначили  суддею Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя, а також порталу судової влади, можна зрозуміти, що жінка і раніше була суддею в цьому суді. Її призначили суддею на термін 5 років указом екс-президента Віктора Януковича.

Що відомо про суддів та що вони декларують?

В Бахмуті та Маріуполі стало більше суддів з повноваженнями

(Фото: Facebook Ольги конопленко. Суддя Артемівського міськрайонного суду Ольга Конопленко справа, в червоному піджаку)

 

Про суддю Ольгу Конопленко ми писали в матеріалі: Квартири та машини за шаленими знижками і кредити. Що задекларували судді Артемівського міськрайонного суду. Про суддю відомо, що вона переселенка, в Донецьку в неї залишилась квартира, а в Бахмуті вона декларує квартиру, власниця якої — громадянка України Світлана Комашка. В розділі члени сім’я Конопленко її не зазначає. В 2018 році вона заробила 267,7 тисяч гривень на посаді судді. Від держави вона отримала також 4873 гривні на проживання, як переселенка. Жінка зберігає готівкою 90 тисяч гривень, а наприкінці 2018 року вона взяла кредит в ОТП Банку у розмірі 15 тисяч 790 гривень. Згідно з декларацією, автомобіля у жінки немає.

В Бахмуті та Маріуполі стало більше суддів з повноваженнями

(Фото: Судова влада України. Суддя Орджонікідзевський суду м. Маріуполя Інна Міхєєва)

 

В останній щорічній декларації Інни Міхєєви основним місцем роботи зазначений Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя. В списку членів сім’ї вона зазначає чоловіка і сина. Однак, відповідно до даних порталу “Суддівська кров”, у судді також є донька Крістіна Турій, яка працювала на посаді секретаря судового засідання в Приморському районному суді міста Маріуполь до 2017 року.   

Жінка декларує власну земельну ділянку площею 1000 м.кв. в Маріуполі. Вся інша власність в родині належить чоловіку судді. На нього оформлені 

  • квартира на 65,6 м.кв. в Маріуполі, яку він купив в 2012 році за 83,8 тисячі гривень. 
  • квартира на 39,1 м.кв. в Ірпені, Київської області, яку придбав за 303 тисячі гривень в 2017 році
  • земельна ділянка 727 м.кв. в Маріупол
  • орендована у громади земельна ділянка площею 191 м.кв. 

Чоловік судді Інни Міхєєвої їздить на іномарці Skoda Superb Elegance, який він придбав в 2013 році за понад 286 тисяч гривень. Він також декларує автомобіль ВАЗ 210930  2006 року випуску. 

На посаді судді жінка заробила за 2018 рік 256 тисяч гривень, а її чоловік в 2018 році задекларував дохід у трохи більше півмільйона гривень. Готівкою він зберігає 10 тисяч доларів. Кредитів та будь-яких фінансових зобов’язань Інна Міхєєва не декларує.

Цікаво те, що 11 вересня на сайті НАЗК Інна Міхєєва опублікувала декларацію як кандидата на посаду судді в Запорізькому апеляційному суді.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань відкрило справу проти п’ятого президента України Петра Порошенка за те, що він та інші держслужбовці несвоєчасно призначали суддів на посади. Через це держава виплатила 400 мільйонів гривень зарплати суддям, у яких не було повноважень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: