В Бахмуті тимчасово не працює програма “Доступні ліки”

Діана Шароді
2019-03-15 12:00

image
Фото: Вільне радіо

Сьогодні в Бахмуті за програмою “Доступні ліки” працюють 12 аптек. Однак отримати медичні препарати пацієнти не зможуть найближчі кілька тижнів через відсутність фінансування.

 

Як повідомила Вільному радіо начальниця управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова, виділені на програму гроші вже витратили.

“На сьогодні гроші закінчилися, вже практично у всіх 12-ти аптеках закінчилися і кошти, і ліки”, — пояснила Миронова.

Тож тимчасово пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу вимушені купувати необхідні медикаменти за власний кошт.

“З 1 квітня Національна служба здоров’я України (НСЗУ) забирає ці функції на себе, тож вони будуть самостійно підписувати угоди з аптеками, тоді як раніше цим займалося Управління охорони здоров’я. Додаткових коштів нам на це не виділяли”, — додала Олена Миронова.

Нагадаємо, “Доступні ліки” з’явилися в Україні у квітні 2017 року. Програму створили для того, щоб українці з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримувати ліки безкоштовно, або з незначною доплатою. Повний перелік препаратів можна знайти тут.

В Бахмуті до програми приєднались 12 аптек, ще 4 аптеки – в районі. Їх перелік та адреси по всій області можна знайти тут.

Крім того, в квітні 2019 року в Україні змінять умови програми “Доступні ліки”. Зокрема передбачається збільшення асортименту доступних за програмою ліків. А також більше не обов’язково буде отримувати паперовий рецепт.

Нові правила набувають чинності з 1 квітня 2019 року. Згідно з ними, люди можуть отримати ліки, які передбачаються програмою, в аптеках по всій Україні. Таких, що працюють за державною програмою, зараз більше 6 тисяч. Одна з ключових змін: ліки за програмою можна буде отримати за електронним рецептом.

Додамо, з 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна повертати лікарські засоби.  Раніше в законодавстві це прописано не було.

Зазначимо, вже у вівторок, 19 березня, на Вільному радіо вийде велике інтерв’ю з главою управління охорони здоров’я Бахмута Оленою Мироновою. Про те, чи курила чиновниця колись марихуану, як ставиться до цієї трави, та про складні хвороби та проблеми медицини слухайте в ефірі одразу після блоку новин на 19:00. А вже о 20:00 – на нашому сайті в розділі “Інтерв’ю”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

31
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: