В Управлінні охорони здоров’я Бахмута заявили, що Бахмутські лікарні забезпечені достатньою кількістю вакцин. Не вистачає лише флаконів для другого щеплення, але первинна ланка забезпечена всіма вакцинами.
Бахмутська міська рада оприлюднила статистику по захворюваності населення Бахмута за перші 9 місяців 2019 року. Згідно з нею, на кір перехворіло 58 мешканців. Журналісти Вільного радіо вирішили з’ясувати, чи вистачає вакцин Бахмуту.
“Проблем начебто немає, є різновидності вакцин, яких деяких не вистачає, але цілком вакцини у нас є. Існує основна вакцинація, а є ревакцинація (друга доза вакцини — ред.). Ось не усіх вакцин по ревакцинації в нас вистачає. Це як додаток до першої вакцини”, — розповіла Вільному радіо очільниця Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова.
Чиновниця зауважила, що деяких вакцин просто немає в місті, адже її взагалі небагато в Україні. Наприклад, якщо в Бахмуті зафіксують випадок ботулізму, то вакцину в терміновому порядку привезуть з області. Однак в первинній ланці вакцин достатньо.
“Напевно вперше за кілька років в нас в принципі всі вакцини є. Існують якісь певні перебої — на початку року довго не було поліомієліту. На сьогоднішній день в нас вони вже є”, — розповіла Вільному радіо головна лікарка Комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медичної допомоги Бахмута” Світлана Шабаліна.
Вона зазначила, що вистачає вакцин і проти кору, який спалахнув цьогоріч по всій країні. Більше її потребують держслужбовці.
“Кір, краснуха, паротит — достатньо вакцини. В тому числі і для дорослого населення і перших в групі ризику: вчителі, лікарі, СБУ, пожежні, поліція — це ті люди, які стикаються з великою кількістю населення. Для цих людей протягом 72 годин ми робимо вакцинацію”, — зазначила Шабаліна.
“Якщо в нас є інформація, що у звичайного цивільного немає захисту до цього захворювання, то ми одну вакцину все одно робимо. В незалежності від того контактував він з хворим на кір чи ні”, — додала Шабаліна.
Вакцин від грипу не закуповували, бо вони не обов’язкові. Якщо людина хоче зробити щеплення від грипу для профілактики, то вакцину треба купувати самостійно.
Щеплення можна зробити звернувшись до свого сімейного лікаря, з яким людина підписала декларацію. Зазначимо, в Україні скасували вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору. Тепер зробити щеплення можуть всі, хто потрапляє до групи ризику: ті, хто контактував з хворими на кір, не хворів на кір і не має підтвердження про щеплення в медичній карті, ті, у кого імунітет занадто слабкий до кору.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо запитали бахмутянок, чи роблять вони щеплення від поліомієліту своїм дітям. З’ясувалось, що частина опитаних не довіряють вакцині, яку надає держава. Деякі купують вакцину за власний кошт — в аптеках.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.