В Бахмуті вшановували пам’ять жертв війни

Діана Шароді
2019-06-21 13:07

image
Фото: Вільне радіо

22 червня- День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Оскільки цього року дата припадає на суботу, тож бахмутяни вийшли покласти квіти до Обеліску Слави у п’ятницю, 21 червня.

 

На захід зібралися близько півсотні людей — пересічні бахмутяни, активісти, місцева влада.

“Я приходжу сюди з найголовнішої причини — вшанувати жертв Великої вітчизняної війни. Загинули мільйони людей, вони забезпечили нам і вам вільне життя у вільній країні”, — розповів почесний житель Бахмута Василь Чубанов.

В Бахмуті вшановували пам’ять жертв війни

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 р. вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська, або, у радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років.

Як пише Інститут національної пам’яті, у розгромі нацизму брали участь українські солдати в лавах Радянської армії (понад 6 млн), вояки УПА (понад 100 тис).

Під час бойових дій та в полоні загинули до 4 млн українських військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинули через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. людей. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій, постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована і залишалась під окупацією подекуди кілька років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: