В Бахмуті за добу кілька разів змінилась ціна на газ. Чи буде ще подорожчання?

Діана Шароді
2018-10-10 12:56

image
Фото: Олександр Червоненко/Вільне радіо

Тільки за місяць ціни на автогаз в місті зросли майже на гривню за літр. Середня ціна на паливо на початку жовтня була 15,10 гривень.

 

Так, 10 жовтня ціна піднялась на понад 40 копійок за добу.

Головною причиною зростання цін на нафтопродукти є зростання курсу валют, ㅡ про це повідомляє “Консалтингова група А-95”.

Як вважає група “А-95”, курс долара еквівалентний літру бензину, як 0,85 гривень, тобто зростання долара на 1 гривню несе за собою зростання ціни на нафтопродукт на 85 копійок.

“Ми бачимо ще потенціал для зростання ㅡ до 50 копійок за літр. Але не виключено, що це коригування не відбудеться, так як це може призвести до відтоку і перерозподілу споживачів між мережами АЗС”, — повідомляє директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн на офіційному сайті “А-95”.

Наразі в Бахмуті найвищий цінник на скраплений газ на АЗС WOG. За літр автогазу споживач віддасть 16 грн 18 коп. Вільному радіо заправники розповіли, що ще 9 жовтня газ коштував 15 грн 55 коп, тобто на 63 копійки менше.

При цьому, на інших АЗС цінник коливається до 15,99 гривень за літр.

Самі заправники прогнозують: це не остаточна ціна. Припускають, що взимку літр палива обійдеться в 20 грн.

Водії розповідають, що з постійним коливанням курсу вони навіть не помічають зміни цін на автогаз. Хоча деяких водіїв не влаштовують цінники у Бахмуті, тому вони їздять до найближчих населених пунктів.

Так, 45 річний водій Олег, заправляється газом виключно у Слов’янську:

“Я працюю в автомобільному сервісному центрі і постійно їжджу до Краматорська за запчастинами, тому заправляюсь у Слов’янську. Там завжди газ дешевший на 85 копійок, іноді навіть на гривню, ніж у Бахмуті”.

Згідно зі статистикою Мінфіну, середня ціна на скраплений газ в Донецькій області 9 жовтня складала 15,61 гривень за літр.

Також “Консалтингова група А-95” зазначила, що, в разі зміцнення курсу гривні ціни повернуться на стартовий рівень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: