В Бахмутській райраді вже більше року не встановлюють куплену електронну систему голосування


В Бахмутській районній раді відсутні системи електронного голосування. На сесіях депутати віддають свій голос піднявши руку вгору. Тому, ще наприкінці 2017 року депутатський корпус вирішив встановити планшети для голосування. Того ж року встигли і провести тендер. Однак, нині депутати досі голосують руками.

 

19 грудня 2017 року завершились тендери по двох закупівлях від Бахмутської районної ради. Перший, це закупівля 36 планшетів Bravis загальною вартістю понад 75 тисяч гривень. Другий тендер, це закупівля та встановлення системи електронного голосування “Голос”. Вартість цієї системи 79 тисяч гривень.

Депутати в Бахмутській районній раді голосують досі руками

Електронна система “Голос” призначена для проведення сесій або інших засідань органів місцевого самоврядування. Ця система повинна допомагати уникнути фальсифікацію голосів, та веде історію голосування депутатів.

Ми вирішили навідатись до районної ради, та дізнатись, чи встановили ці планшети та саму систему. Однак ні в малій залі засідань, ні у великій залі планшетів ми не побачили.

Депутати в Бахмутській районній раді голосують досі руками

На кріслах в залі засідань досі наліплені листки з іменами депутатів. А в райдержадміністрації та в райраді кажуть, що голосують ще піднявши руку вгору.

Депутати в Бахмутській районній раді голосують досі руками

Заступник голови Бахмутської райради Степан Легуцький не зміг пояснити чому планшети досі не встановлені.  

“Ну там. Робиться все, але планується встановлення”, — розповів Вільному радіо Степан Легуцький.

Але згодом додав, що систему все ж встановлять в першому півріччі 2019 року.

 

Ми також вирішили зателефонувати відповідальній особі по цим тендерам, заступнику головного бухгалтера відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Бахмутської районної ради Юлії Соколовій, та запитати чому досі немає системи голосування. Після питання про графік встановлення, Соколова вимкнула телефон.  

Ці планшети та електронну систему голосування повинен був встановити підприємець з Львівщини ФОП Журавінський Василь Васильович, який саме і виграв тендер.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, у чоловіка немає ніяких проблем з бізнесом, та він не фігурує в ніяких кримінальних справах. Однак, за вказаними контактними даними підприємця, зв’язатись з ним не вдалося.

Зазначимо, більшість обласних, районних, міських та селищних рад із великим складом депутатів переходять на автоматизовані системи голосування. Це пришвидшує прописаний в законі обов’язок поіменного голосування.

Нагадаємо, Артемівський міськрайонний суд закрив справу одного з депутатів Бахмутської райради, якого підозрювали у корупції. Крім того, його сину Роману Рибалку оголосили про підозру у складанні та видачі офіційних документів, через які держава сильно переплатила його фірмі. Пізніше йому обрали запобіжний захід, та вже відправили до суду обвинувальний акт.

Також очільника Бахмутської районної ради вже підозрюють в новому правопорушенні. Голова райради Євген Пластун не дивлячись на відсторонення його від посади, продовжував працювати.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: