В Бахмутської ОТГ шукають благодійників, які виділять гроші на ремонти, свята та благоустрій в громаді
11 березня виконавчий комітет Бахмутської міськради затвердив попередню версію планів на “соціальні проєкти”. В рамках цієї програми бізнес допомагає покращувати громаду. Так, залучити благодійників хочуть до вдосконалення медичних та освітніх закладів, ремонту кількох об’єктів культури. Однак найбільше уваги приділять озелененню та благоустрою громади.
Такий “Соціальний проєкт” виконком Бахмутської ради розглядав 11 березня. Посадовці ухвалили попередній проєкт, в нього ще планують вносити правки, повідомляє кореспондент Вільного радіо.
На реалізацію програми у 2020 році місто хоче залучити понад 7,5 мільйонів гривень.
“Соціальний проєкт — це проєкт заснований на партнерстві влади й бізнесу на добровільній заставі. Вони можуть виділяти кошти чи самі виконувати роботи, плюс волонтерський труд наших громадян”, — розповіла Вільному радіо начальниця управління економічного розвитку Марина Юхно.
Перед тим, як ухвалити цей проєкт, по громаді пройшли слухання, де люди вносили свої пропозиції та правки.
Очільниця управління зазначила, що благодійників ще не знайшли, а ухвалений документ як “прейскурант” для підприємців, які можуть подивитись чим допомогти громаді.
Тож, серед основних пріоритетів, які визначила влада Бахмутської ОТГ, — проведення ремонтів освітніх та медичних закладів, озеленення та благоустрій тощо.
Охорона здоров’я: Цьогоріч на поточний ремонт санітарно-гігієнічних приміщень амбулаторії №1 в Бахмуті, а також ремонт фельдшерського пункту в селі Відродження планують знайти 207 тисяч гривень. Ще 200 тисяч на покращення матеріально-технічної бази. 30 тисяч гривень потрібно громаді на озеленення навколишньої території амбулаторії №10 в Зайцевому та №5 в Опитному і фельдшерського пункту в Клиновому.
Освіта: Понад 1,2 мільйона гривень необхідно для благоустрою території та оздоблення бахмутських дитсадків №40, №39, №56 та №24. За ці ж кошти хочуть відремонтувати кабінет для учнів 1 класу Клинівської школи та облаштувати територію Покровської школи. Ще 20 тисяч хочу знайти на укріплення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Спортивні заходи: На проведення різних змагань та участь спортсменів з Бахмутської ОТГ в обласних та всеукраїнських чемпіонатах потрібно 950 тисяч гривень. Ще за 300 тисяч гривень хочуть придбати новий спортінвентар і стільки ж на ремонт обладнання в секціях на місцевому стадіоні “Металург”. 100 тисяч гривень міськрада проситиме у підприємців на утримання спортивно-оздоровчих закладів.
Також, в програмі заклали пункт “проведення міського конкурсу “Найкращий колектив фізкультури, учитель, викладач, тренер, спортсмен”. На проведення цього конкурсу необхідно 170 тисяч гривень.
Озеленення та благоустрій: Впродовж цього року за кошти благодійників хотіли б озеленити кілька вулиць в Бахмутській ОТГ, облаштувати зелені куточки і сквери, оновити транспортні зупинки, встановити кілька пішохідних переходів підвищеної безпеки та кілька пластикових люків з кришками. Також, в громаді хотіли б знайти тих, хто відремонтує тротуари, дворові території, покосити траву тощо. В цей же пункт входить і поточний ремонт пам’ятників “Невідомому солдату” в Зайцевому, а також “Братська могила радянських воїнів” та пам’ятник “Васі Носакову” в селі Покровське. На все це планують знайти понад 2,7 мільйона гривень.
День міста й ремонти закладів культури: Крім освітніх та медичних закладів хочуть відремонтувати ще й приміщення управління культури та ганку Покровського міського народного будинку. Зокрема для нього ж будуть просити придбати додаткові 8 обігрівачів. На це необхідно 385 тисяч гривень. Ще 23 тисячі гривень потрібно для придбання книг для бібліотек. Для проведення міських культурно-масових заходів в громаді міська рада хотіла б попросити у бізнесменів 275 тисяч гривень та ще 130 тисяч, щоб придбати костюми для творчих колективів. Святкування 449-того Дня народження міста Бахмут коштуватиме до 200 тисяч гривень.
Також, ще 194 тисячі гривень хочуть знайти на проведення святкових заходів для дітей пільгової категорії, надання матеріальної допомоги та інші соціальні послуги.
Зазначимо, “соціальний проєкт” — це формула, за якою працюють десятки громад. Наприклад, в Донецькій області роками бізнес додатково виділяє гроші на покращення життя в Андріївці Слов’янського району, яка зараз стала центром Андріївської ОТГ. На їхній території працюють великі підприємства. Деякі з них навіть утримують пожежну частину.
Детальніше про цей досвід читайте в репортажі Вільного радіо з Андріївської громади.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.