Підтримати
В Бахмуті і Соледарі зменшили тариф на опалення, але мешканці платитимуть за старою ціною (Роз’яснення)
Фото: з відкритих джерел

В жовтні Соледарськкий і Бахмутський виконавчий комітет підтримали зниження тарифу на теплопостачання в місті. Вартість на теплову енергію майже по всьому місту знизиться приблизно на 12%, а у двох будинках Бахмута на 20%. Але, попри офіційне зниження тарифу, люди платитимуть за опалення за старою ціною.

 

Про це журналістам Вільного радіо розповів заступник директора теплопостачальника ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.

Новий тариф

Новий тариф за централізоване опалення для бахмутян становитиме 1326,78 грн/Гкал без ПДВ, це майже на 12% нижче від старого тарифу — 1491,17 грн/Гкал без ПДВ

Для будинку на вулиці Василя Першина 20 тариф знизиться до 1190,55 грн/Гкал, а по вулиці Сибірцева 172 — до 1165,03 грн/Гкал. Це через те, що в них облаштовані власні котельні.

В смт. Красна Гора по вул. Першотравнева, 20а  тариф збільшиться на 2,7% – до 1531,76 грн/Гкал, а по вул. Миру, 2б опалення коштуватиме 1475,10 грн/Гкал без ПДВ (менше на 1% від старого тарифу);

Переглянули тарифи і в Соледарі. Тепер тут мали б платити по 1492,34 грн/Гкал. Це дешевше на 5,1% від старого тарифу.

Журналістам Вільного радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов пояснював, що ціни переглянули через те, що ціна на газ постійно змінюється, а тарифи на опалення коригуються раз на рік.

Люди платитимуть за стрим тарифом

Попри те, що виконкоми Бахмутської та Соледарської ОТГ ухвалили нові тарифи на опалення, в містах все одно діятимуть старі тарифи.

“В цих тарифах є нюанс їх використання. Тариф може змінюватись тільки за наявності 100% укладених договорів. В кожному будинку 100%. Зараз ці договори мають бути укладені підписами двох сторін (нашої і сторони споживача). Наразі це неможливо, оскільки зараз діє карантин і робити це нереально. Тому законодавчо ця процедура відкладена до кінця карантину і дається ще плюс 5 місяців на укладення договорів. Тому виходячи з цього, як я розумію, тариф буде діяти старий”, — пояснює Вільному радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.

Він зазначив, що ці 100% договорів з ТОВ “Бахмут-Енергія” мають укласти всі споживачі, які користуються мережами теплопостачальника.

“Я не можу сьогодні укласти договір з одним будинком, а інший будинок поруч буде стояти і там все буде по старому. На новий тариф переходять або повністю, або буде колишній тариф”, — пояснює Сергій Логвінов.

Крім того, підписати договори мають навіть ті, в кого підключене індивідуальне опалення.

“Нова система передбачає їхню участь. Тому що майже в усіх будинках стоять лічильники, і участь всіх необхідна для оплати опалення місць загального користування. Зараз багато обурень, що “ось поставили лічильник, в будинку половину відключених, вони взагалі ніяк не платять, а на нас все навантаження”. Тобто в підвалі, і під’їзді, на горищах є труби. Все одно тепло десь губиться. І люди обурюються “чому вони нічого не платять, лише за свою квартиру, а ми опалюємо свої квартири і будинок в цілому”. Це справедливе обурення сьогодні перейшло в законодавче поле і тепер 100% заключення договорів передбачає й “індивідуальників”, — зазначає Сергій Логвінов.

Він пояснює, що спеціалісти теплопостачальника вже приходили й вимірювали теплову комунікацію в кожному будинку в громаді, щоб врахувати, скільки мають платити ті, в кого підключене індивідуальне опалення.

Зазначимо, через пандемію коронавірусу в Україні ввели карантин по всій території держави. Карантин продовжували кілька разів. 13 жовтня Кабмін продовжив карантин до кінця 2020 року. Якщо ж після цього обмеження не продовжать, то в людей буде час до кінця весни 2021 року, щоб укласти договір з теплопостачальником на нові тарифи.

Читайте також:


Завантажити ще...