Підтримати
У Бахмуті вже почали будувати кисневу станцію
Фото: Вільне радіо

Про плани облаштувати кисневу станцію в Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування повідомляли ще минулого року.

 

Про початок робіт розповіла головна лікарка Бахмутської БЛІЛ Світлана Мельникова.

Проєктно-кошторисну документацію на будівельні роботи та закупівлю обладнання уклали у грудні 2020 року. Документи пройшли експертизу та отримали державний висновок.

“Ми провели закупівлю через систему “Prozorro” і на сьогодні вже сплатили аванс. Підрядник виконує роботи, вже залитий бетоном майданчик”, – говорить Світлана Мельникова.

Нова станція дасть можливість заповнювати балони з киснем та подавати його безпосередньо до корпусів. Необхідне обладнання для бахмутської лікарні везтимуть зі Словенії.

“Киснева станція буде знаходитися на території стаціонарних відділень. В рамках угоди буде прокладений новий киснепровід і збільшена кількість кисневих точок у відділеннях стаціонару”, – каже лікарка.

Майданчик, де буде розташовуватися киснева станція у Бахмуті

Нова станція дозволить генерувати по 93 балони кисню на добу.

Вартість будівництва та обладнання оцінюють у близько 8 мільйонів гривень. Гроші виділить Національна служба здоров’я України.

Наразі дефіциту медичного кисню у медзакладі немає, запевняє Світлана Мельникова.

“На сьогодні у нас заключені 2 угоди: від 16 березня і від 31 березня по 2 тисячі балонів. Це сертифікований медичний кисень. Ще додатково укладена угода на 2 тисячі балонів з м. Сєвєродонецьк, завод “Азот”. Наша потреба на сьогодні покривається у повному обсязі”, – розповідає головна лікарка Бахмутської БЛІЛ.

Зазначимо, днями Кабмін затвердив постанову, яка дозволяє використовувати технічний кисень для лікування пацієнтів з коронавірусом. Потреби у такому кисні у бахмутській лікарні поки що немає.

Нагадаємо, побудувати кисневу станцію в Бахмутській БЛІЛ обіцяли до кінця весни. Оскільки ця лікарня є однією з опорних в області для лікування пацієнтів з COVID-19, НСЗУ вимагає, аби в таких закладах було все необхідне обладнання.

Читайте також:


Завантажити ще...