В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні може з’явитись киснева станція. На будівництво лікарня виділяє 7,5 мільйона гривень.
Лікарня вже оголосила тендер на будівництво. Про це журналісти Вільного радіо дізнались із порталу публічних закупівель Prozorro.
Наразі комунальне некомерційне підприємство “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут” шукає підрядника. Це робитимуть за допомогою відкритих торгів, так установа зможе зекономити. Тобто, вдасться витратити не 7,5 мільйонів за будівництво, а менше, якщо це запропонують учасники торгів.
Тож, підрядник, який виграє тендер, має побудувати кисневу станцію, що генеруватиме кисень. Для цього біля лікарні потрібно підготувати грунт, розробити майданчик, провести електрику та збудувати саму кисневу станцію і генератор, а також розводки до корпусів.
“Ця киснева станція дасть можливість і заповнювати балони, і безпосередньо подавати кисень до корпусів. А вже в корпусі є кисневі точки. Ці кисневі точки йдуть до пацієнтів, до обладнання, до того ж апарату ШВЛ (штучної вентиляції легенів — ред.), до наркозно-дихальної станції тощо”, — пояснила Вільному радіо головна лікарка Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут Світлана Мельникова.
Якщо під час цього тендеру знайдуть підрядника, то, згідно з графіком в тендерній документації, він має побудувати кисневу станцію до кінця весни цього року.
Раніше ми писали, що Бахмутська багатопрофільна лікарня хоче побудувати кисневу станцію. Через те, що ця лікарня є однією з опорних в області для лікування пацієнтів з COVID-19, НСЗУ вимагає, щоби в таких закладах було все необхідне обладнання. Зараз лікарня витрачає по 45-60 балонів на добу, в залежності від кількості пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. А нова станція дозволить добувати кисень в еквіваленті на балони — 90 на добу.
Вільному радіо головна лікарка Світлана Мельникова також пояснила, що киснева станція буде актуальна не лише під час пандемії COVID-19, а й після.
“В нас операційні в кожному відділенні: в травматології 2 операційні, в хірургії 4 операційні, в пологовому 4 пологові зали, в онкології операційні, в гінекології. В усіх цих палатах є підвід кисню, це обов’язково. Також пацієнтів переводять в післяопераційну палату, де обов’язково потрібен підвід кисню. Хворий знаходиться на апараті чи на кисневому концентраторі, а так він буде отримувати кисень через маску”, — підсумувала головна лікарка БЛІЛ.
Зазначимо, як пояснив Вільному радіо начальник Відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації, станом на сьогодні в області є кисневі станції у звичайних лікарнях. Але серед тих, які виділені для лікування пацієнтів із COVID-19, киснева станція є лише в Маріупольському перинатальному центрі.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо вивчили, скільки закупають медичного кисню лікарні Донеччини. Виявилось, що найбільше кисню купує Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування в Бахмуті.
Читайте також: