Світлодарська лікарня отримала перші гроші за “ковідним пакетом”


image
Фото: гуманітарна місія "Проліска"

Лікарня уклала договір з НСЗУ. 2 мільйони 600 тисяч гривень витратять на доплати лікарям та придбання медикаментів. Це гроші за грудень 2020. 


Про це Вільному радіо розповів головний лікар Геннадій Гуржий. У Світлодарській лікарні хворих на коронавірусну інфекцію
приймали з весни 2020-го, але ніяких додаткових грошей не отримували, бо медзаклад не міг заключити договір з НСЗУ. Для цього було замало апаратів ШВЛ (їх було 2), а у штаті бракувало двох анестезіологів. 

“Отримали 3 апарати ШВЛ: 2 обласні і 1 з Києва. Щодо анестезіологів — знайшли, прийняли людей. Скажімо так, тимчасово, поки свої кадри інтерни не підростуть і не отримають сертифікат. Це анестезіологи з Бахмута”, — каже головний лікар. 

2,6 мільйона гривень витратять на медикаменти та на доплати за грудень лікарям і медперсоналу, які працюють із хворими на  COVID-19. 

“У наказі написано: до 300%. Наприклад, той самий рентген лаборант. Він працює, через нього а день проходять по 30-40 людей. Частина з них ㅡ з ковід. Я маю йому доплачувати чи ні? Це вже на розсуд керівника. Я буду доплачувати всім, хто так чи інакше контактує з хворими на COVID-19”, — пояснює Геннадій Гуржий.

А ось чи будуть надбавки за наступний місяць — впевненості наразі немає. 

“За грудень гроші отримали. Що буде далі — невідомо. Буквально вчора отримали лист від НСЗУ, в якому чітко написано, що Кабінет міністрів це не затвердив, тому вони не мають юридичного права проводити оплату по “ковідних” пакетах”, — уточнює керівник медзакладу. 

Нагадаємо, на початку листопада 2020 представники гуманітарної місії “Проліска” підняли питання про те, що у прифронтовій лікарні медики працюють з “коронавірусними” пацієнтами без доплат. Вже на кінець місяця в ОДА заявляли, що медзаклад незабаром отримає “ковідний пакет”. 

Читайте також: 

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: