киснева станція
Ілюстративне фото Суспільне Карпати
string(67) "Ілюстративне фото Суспільне Карпати"

В Бахмутській багатопрофільній лікарні для лікування хворих на пневмонію та COVID-19 використовують за добу до 60-ти балонів кисню. Аби не переплачувати за цей газ, в БЛІЛ планують створити власну станцію з виробництва кисню. Тендер на розробку проєктно-кошторисної документації вже оголосили. 


Про це Вільному радіо розповіла заступниця головної лікарки БЛІЛ Вікторія Новикова. 

“Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування розробила  технічне завдання на виготовлення ПКД (проєктно-кошторисної документації, — ред.) для будівництва кисневої станції. Вона вироблятиме  5,6  куб метрів кисню на добу. Така станція цілком забезпечить  потребу лікарні у медичному кисні та безперебійну роботу апаратів штучної вентиляції легенів. А також раціональне використання  коштів”,  —  розповідає Вікторія Новикова. 

Вона додає: станцію планують побудувати на території лікарні по вул. Миру, 10, від неї підведуть кисень до відділень. 

«Плануємо побудувати кисневу станцію з генератором кисню та комплектом обладнання, з підключенням корпусів до медичного газопостачання”,  —  пояснює заступниця головної лікарки.  

На розробку документації планують витратити до 375 тис грн від Національної служби здоров’я України. Компанію, яка розробить ПКД, шукатимуть через електронну систему закупівель PROZORRO за спрощеною процедурою.  

Чому це важливо

“У зв’язку з поширенням пандемії, значно зросла кількість пацієнтів, які потребують кисневої терапії під час лікування важких випадків пневмонії, викликаної у тому числі вірусом COVID-19. Щоденний попит на медичний кисень постійно зростає. І, як наслідок, наразі лікарня витрачає 50-60 балонів (або до 2400 літрів) медичного кисню на добу. Орієнтовна вартість 1 балону – 300 грн”,  —  пояснює Вікторія Новикова. 

Для довідки:
Станом на 23 листопада Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування пролікувала від пневмонії 900 пацієнтів, з них з підтвердженим діагнозом COVID-19  та пневмонією – 482 людини. Ця лікарня є однією з опорних в області по лікуванню коронавірусної хвороби. Наприкінці травня БЛІЛ уклала договір з НСЗУ щодо надання своїм пацієнтам медичної послуги “Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19”. Тому лікарня повинна відповідати вимогам НСЗУ та мати певне обладнання.
 

Одна з вимог НСЗУ до лікарень, які лікують від коронавірусної хвороби,  —  наявність джерел кисню високого тиску (2-5 атмосфер) та високої потужності (щонайменше 60-100 літрів на хвилину). Це можуть бути балони зі стислим киснем або киснева станція. Але постачальники в умовах пандемії формують ціни непрозоро та можливо завищують ціну. 

Нагадаємо, Вільне радіо вивчило закупівлі медичного кисню лікарнями Донеччини. Від початку пандемії найбільше кисню серед медичних закладів області закупила саме Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (3 417 балонів). Виявилося, що 90% всього кисню, придбаного лікарнями області, продає 1 фірма. Її ціна на балони з медичним киснем варіюється від 199 до 430 грн за балон. При цьому ціни на однакові балони з киснем для різних лікарень різнилися навіть в один і той же день. Своя киснева станція дозволить не залежати від постачальника. 

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...