Підтримати
кладовище похорон коронавірус
Фото: Вільне радіо

В неділю 17 травня в Бахмуті поховали 62-річного чоловіка, який помер внаслідок коронавірусної інфекції. В останню путь його провів один родич.  Журналісти Вільного радіо також побували на кладовищі під час захоронення. 

 

Померлого з лабораторно підтвердженою коронавірусною хворобою привезли співробітники ритуальної служби комбінату комунальних підприємств Бахмутської ОТГ в захисних костюмах, тіло за стандартами — одразу в закритій труні на відкритому причепі за допомогою трактора. Окрім захисних костюмів, бригада комунальників вдягнула респіратори, рукавички та захисні окуляри. 

За словами начальника ритуальної служби ККП Валерія Меркова, тіло небіжчика перед тим як покласти в труну, обробили дезінфекційним розчином та поклали в герметичний пакет.   

“Ми давно до цього підготувались: у нас є індивідуальні засоби захисту, від ЗЗК (загальновійськовий захисний комплект, —  ред.) до одноразових та багаторазових комбінезонів, тобто ми добре оснащені. Закупили санітарні поліетиленові мішки ще на самому початку”, — каже Мерков. 

похорон кладовище
Похорон чоловіка з лабораторно підтвердженим COVID-19. Фото: Вільне радіо

 

В останню путь померлого проводжати приїхав племінник померлого. Нам вдалося поспілкуватися на умовах анонімності. За словами чоловіка, похоронні послуги оплатила родина. В прейскурант послуг вартість заходів безпеки не включали. Обмежена кількість присутніх на похороні — одна з вимог процедури поховання таких померлих.    

За словами племінника померлого, родичі не бачили тіла, а священник його не відспівував. Буде лише поминальна служба в храмі на 40 днів.    Розтин за бажанням родини не робили, а в причині смерті вказано “пневмонія”. 

“—  Тобто, не можна сказати, що дядя помер від коронавірусної інфекції? 

—  Можна. Ми ж чудово розуміємо, не діти”.

похорон кладовище COVID-19
Ховали у захисних костюмах з мінімальною кількістю присутніх. Фото: Вільне радіо

 

Після того як труну опустили в яму та закопали, родич померлого висипав освячену землю, запалив свічку та залишився на місці поховання наодинці.

Працівники ККП зняли захисні костюми та спалили неподалік. Взуття обробили дезінфекційним засобом з балона з розпилювачем, а руки — спиртом.    

“Зараз обробимо все — і причеп, і трактор, розвели всі пропорції, спиртом руки. Душ не на комбінаті  —  у нас є своя камера схову на Румянцева, там будемо оброблятись, бо люди бояться з нами контактувати, щоб ми не заходили в побутівки. А завтра директор дав нам вихідний”,  —  повідомив начальник ритуальної служби.

Ритуальна служба ККП також готова до будь-якого розвитку подій під час пандемії коронавірусу.  

“Ми накопали ям на новому кладовищі в районі Часів-Яра. Але зараз це змінили, можна ховати поблизу родичів”,  — повідомив він. 

Керівник похоронної служби вважає, що його працівники мають отримувати доплату  через небезпеку зараження. 

“На засіданні міського штабу (з протидії поширенню коронавірусу  —  ред) я претендував на те, аби наших співробітників теж преміювали. Як там буде, не знаю. Поки що таких випадків не було, це перший. Люди переживають та бояться. Я сказав “поїхали”, і всі відступили в сторону. За копійки ніхто не хоче працювати”,  — каже Валерій Мерков. 

Він додає, що досвід служби в армії та навички хімзахисту йому зараз допомагають.

“Правильно треба вдягтись та роздягтись. Добре, що я служив в армії  —   окрім мене молоді це ніхто не покаже. Звичайно, небезпека є, але ми мінімізували все. Захист в нас надійний”, — каже він. 

Містяни ж про свій захист зараз не дуже дбають. Це зауважує родич померлого.

“Все що необхідно, має робитись. Ви по вулиці ходите, як і я  —  багато людей бачили в масках? Це особиста відповідальність кожного. Якби кожний ходив та поважав сусіда, цього було б достатньо. Пройшли ми пік чи ні? Час покаже — не знаю. Будемо сподіватись, що в Бахмуті це буде єдиний випадок (смерті від коронавірусу,- ред.)”, — каже чоловік.   

Нагадаємо, за інформацією головної лікарки Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлани Мельникової, померлий чоловік лікувався в інфекційному відділенні БЛІЛ та останні 10 днів дихав за допомогою апарату ШВЛ. Чоловік заразився від сина, який повернувся з-за кордону, де ймовірно інфікувався. Зараз у лікарні продовжує перебувати другий син чоловіка з підтвердженим діагнозом. Він надійшов до медзакладу одночасно з батьком. Як зазначила головна лікарка БЛІЛ, стан сина не викликає занепокоєння.

Додамо, станом на 17 травня на контрольованій урядом частині Донеччині на COVID-19 захворіла 131 людина, з них за попередню добу виявили 6 нових заражених. Серед цих людей 3  —  мешканці Мангушського району (40-річна жінка і два чоловіки – 81 та 47 років), 48-річна жителька Маріуполя та двоє людей з Нікольського району (57-літня жінка і 58-річний чоловік). Усі вони контактували з людьми, які заразилися раніше. З загальної кількості захворілих в регіоні  —  4 пацієнтів померли, 45 пацієнтів одужали, а 82 продовжують лікуватися.

Читайте також:


Завантажити ще...