Під спорт-лікарню підготували кілька будівель в центрі міста.
Про це повідомляє кореспондент Вільного радіо.
Ще до початку війни в Донецьку знаходився обласний спортивний медичний центр, де лікували усіх спортсменів області. Але у 2015 році центр вимушений був переїхати до Бахмута, і спочатку знаходився в будівлі місцевого стадіону “Металург”, де орендував кілька кабінетів. Вже згодом для Донецького регіонального центру спортивної медицини виділили територію біля “лікарняного містечка”, по вулиці Сибірцева, 3.
Зараз медзаклад для спортсменів легко помітити серед інших лікарень. Елементи фасаду зроблені зеленого кольору, а перед будівлею облаштована територія з міні-сквером, лавками.
На вході в головну двоповерхову будівлю диспансеру нас зустрічає ресепшн, на якому спеціаліст може роз’яснити куди людині потрібно пройти. Хоч поверхів 2, але ліфт тут все одно є.
В приміщеннях облаштовані кабінети профільних спеціалістів, з сучасним діагностичним обладнанням. Тут є стоматолог, травматолог, гінеколог, пульмонолог та інші спеціалісти. Загалом в штаті зараз нараховується 11 лікарів та 13 працівників середнього медичного персоналу.
Крім медичних кабінетів тут розташовані палати для стаціонарного лікування, а також є спортивна зала та кухня.
За головним корпусом ховається ще одне відділення лікарні, тут будуть проводити водні процедури. В приміщенні є басейн, кріосауна, обладнання для гідромасажу, соляна кімната і кімната відпочинку.
Між головною будівлею спорт-лікарні та водолікарнею зробили гуртожиток, також двоповерховий. В кімнатах по 1-2 ліжка, і в кожній є власний душ та туалет. Також є більший інклюзивний туалет для маломобільних людей.
“Спортсмени, які приїхали реабілітуватися, але їм не потрібно знаходитись в палаті, вони можуть знаходитися в гуртожитку. Крім того, штат лікарів зараз неповністю доукомплектований, і ця проблема не лише в місті, а й в області, і в Україні нестача лікарів. Тому будемо запрошувати інтернів, молодих лікарів, які будуть готові жити не в зйомному житлі, а в гуртожитку”, — зазначає заступник директора Донецького регіонального центру спортивної медицини Ілля Тригубчак.
А поруч з усіма корпусами побудували тенісний корт зі штучним зеленим покриттям.
Наразі медзаклад готовий приймати лише спортсменів з усієї Донеччини. Всі послуги для них будуть безкоштовні. Фінансують це з обласного бюджету. Але згодом центр спортивної медицини хоче укласти договори з НСЗУ, щоб надавати послуги й населенню. А також готові лікувати спортсменів й з інших регіонів країни, якщо з ними укладуть договір.
Зазначимо, новий центр спортивної медицини обійшовся в 67 млн грн. З них 35,9 млн за кошти Державного фонду регіонального розвитку та 31,1 млн за кошти обласного бюджету. Ще 31,1 млн з обласного бюджету за 2015-2020 роки виділили на медичне та технологічне обладнання для медзакладу.
Читайте також: