В Бахмуті за час карантину не зробили жодного аборту за бажанням. Ніхто не звертався

Наталя Жукова
2020-05-11 17:00

image
Фото з відкритих джерел

Під час карантину з 17 березня лікарям заборонили проводити планові операції в стаціонарах. А від 5 травня ці заборони послабили, дозволивши деякі планові операції. В обох документах немає згадок про аборти.  Але медики готові робити таку операцію, якщо жінка прийме таке рішення.     

 

Про це Вільному радіо повідомила головна лікарка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова. Вона зазначила, що під час карантину жодна жінка не зверталась по аборт за власним бажанням. 

“За статистикою не було таких абортів. Аборти були після кровотечі, тобто за медичними показаннями. А інших — ні”,  —  каже вона.

На запитання як діятимуть медики, якщо такі звернення будуть, головна лікарка БЛІЛ каже:

“По-перше, працює жіноча консультація щодо того аби зберегти вагітність. Але якщо жінка вже прийме таке рішення, то вона повинна буде зробити ПЛР-тест, отримати його результат та поступити у лікувальний заклад”,  — пояснює Світлана Мельникова. 

Вона додала: ця послуга є платною. 

“Згідно з постановою Кабміну № 1138 аборт без медичних показань —  це платна послуга, жінка сплачує її сама. Є калькуляція вартості послуги, жінка сплачує через касу та приходить робить аборт”,  —  роз’яснює головна лікарка БЛІЛ.

Нагадаємо, урядовці вирішили продовжити дію карантину в Україні щонайменше до 22 травня. Але в рамках його поступового пом’якшення від 5 травня дозволили планові госпіталізації та операції людям з онкологією, невиліковно хворим, вагітним, породіллям та новонародженим. А також пацієнтам, для яких перенесення або відтермінування операції є ризикованим для їхнього життя. Всім таким людям перед тим як покласти в лікарню, мають робити лабораторний аналіз на COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції, або ПЛР-тест). 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: