По 200 безпритульних тварин на рік хочуть стерилізувати в Бахмутській об’єднаній територіальній громаді. А для собак також хочуть облаштувати вольєри. На це з бюджету громади планують виділити 6,6 мільйона гривень.
Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з проєктів рішень виконавчого комітету Бахмутської міської ради.
Згідно з планами на наступні 5 років, Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради запланували відлов, стерилізацію, післяопераційну підтримку та вакцинацію 1000 безпритульних тварин. По 200 за рік. На це з міського бюджету планують виділити 2,5 мільйона гривень. Але хочуть ще 125 тисяч гривень залучити з інших джерел.
Крім того, ще 4,1 мільйона гривень з бюджету громади хочуть виділити на облаштування вольєрів. Це, за оцінкою профільного управління має зменшити кількість безпритульних чотирилапих на вулицях громади на 50%. За планами міськради, вольєри можуть з’явитися вже наступного року.
Нагадаємо, торік в Бахмуті виник скандал з виловом безпритульних тварин. Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва уклали договір на стерилізацію зі скандальною фірмою з Харкова. Чимало харківських активістів виявляли, що ця фірма ловить тварин, стерилізує і зберігає їх в неналежних умовах. За даними зоозахисників, понад 90% тварин, які потрапляли до рук цієї фірми, вмирали. Тож через це під Бахмутську міську раду виходили люди на мітинг. Вони вимагали розірвати договір, але міська рада цього не зробила. Згодом були випадки, коли мешканці зверталися до міськради через те, що виловлювачі тварин забирали цуценят і домашніх собак, які були з нашийником і намордником.
Крім того, проблеми виникали і з облаштуванням вольєрів. Кілька років бахмутські зоозахисники з товариства “Лада” просили місцеву владу зробити в громаді пункти стерилізації для безпритульних хвостатих. Ці пункти потрібні для стерилізації та перетримки тварин. Але чиновники відповідали, що на це немає грошей. Міська рада навіть зверталася по допомогу до Донецької ОДА, надати їм такі пункти за гроші. Проте згодом міськрада відмовилася від ідеї, адже їм так і не виділили кошти на придбання таких пунктів з обласного бюджету, а також через те, що остаточний проєкт відрізнявся від початкового.
Читайте також: