Підтримати
В Бахмутській ОТГ приберуть 5 несанкціонованих сміттєзвалищ
Ілюстративне фото: Новини Олександрії та району

Планують прибрати стільки сміття, скільки вміститься в кузов 10-тонної вантажівки.

 

Про це журналісти Вільного радіо дізнались з проєкту рішення виконкому Бахмутської міської ради, який планують ухвалити 12 травня.

Згідно з документом, в березні, під час планової перевірки Бахмутської ОТГ, Державна екологічна інспекція у Донецькій області виявила порушення вимог охорони навколишнього природного середовища. Серед порушень — 5 несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ:

  • в районі колишнього м’ясокомбінату із західної, північної та східної сторони. Одна з ділянок площею у 200 м2;
  • на повороті на с. Іванград, навпроти Південного ставка;
  • в селищі Опитне, на дорозі Семигір’я з виїздом до Іванграда.

Згідно з документом, експерти оцінюють, що доведеться вивезти понад 40 м3  сміття. Приблизно стільки влізе в кузов 10-тонної вантажівки.

В документі йдеться, що прибрати це сміття мають до 1 червня. Проте в коментарі журналістам Вільного радіо головний спеціаліст відділу міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради Владислав Полозюк пояснив, що за такий термін це зробити складно, тож можливо повністю приберуть сміття трохи пізніше.

Крім того, ці 5 ділянок не єдині стихійні сміттєзвалища в громаді. Міська рада знає і про інші.

“На даний час те, що в нас в роботі приблизно з десяток несанкціонованих сміттєзвалищ. Це те що ми тримаємо на контролі, додали до переліку і плануємо прибирати”, — розповів Владислав Полозюк.

Прибиранням ділянок займатиметься КП “Бахмутський комбінат комунальних підприємств”.

Посадовець також зазначив, що мешканці громади, які знайшли інші стихійні сміттєзвалища, можуть звернутись до міськради. Телефонувати можна до Управління розвитку міського господарства та кап. будівництва за номером (06274) 4-60-76 або до КП “БККП” — (06274) 4-56-11.

Нагадаємо, сміттєзвалища в Бахмутському районі влаштовують на пустирях, біля водойм та навіть поблизу культурних пам’яток. Наприклад, за те, щоб поблизу будівлі старовинної соляної шахти товариства “Бахмутська сіль” прибрали несанкціоноване сміттєзвалище бореться місцевий краєзнавець.

Зазначимо, за забруднення земель, створення стихійного незаконного сміттєзвалища або підкидання сміття законом передбачена адміністративна відповідальність. Людину, яка викидає сміття просто на землю можуть оштрафувати на суму від 340 до 1360 гривень. А підприємцю чи посадовцю органу місцевого самоврядування, на території якого утворюються сміттєзвалища,  загрожує штраф від 850 до 1700 гривень за бездіяльність.

Читайте також:


Завантажити ще...