Підтверджені випадки COVID-19 на 06.07.2020:

49 043

В Україні
(1262 померли, 21703 одужали)

681

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В Донецькій області стали продавати більше наркотиків (і по кількості, і по видах), — поліція

Діана Шароді
2019-08-27 16:59

image
Фото з відкритих джерел

На кожні 10 тис населення — 33 наркозалежних. Такі дані по області наводять в поліції Донеччини. Правоохоронці зауважують — більшість порушень розслідують саме проти тих, хто скоїв злочини у стані наркотичного сп’яніння.  

 

Правоохоронці нарікають на те, що за останні кілька років ринок збуту наркотиків в Донецькій області значно зріс. В тому числі, поставляти заборонені речовини продовжують і з-за кордону. Про це розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області Василь Остапчук на колегії Донецької облдержадміністрації у вівторок, 27 серпня. 

“Міжнародні злочинні угруповання здійснюють транзитне переміщення наркотичних засобів та психотропних речовин на територію України. Відбувається інтенсивна перебудова нелегального наркоринку. Висококонцентрований опій, героїн, кокаїн, синтетичні наркотичні засоби витісняють традиційну для України опійно-макову соломку та марихуану. Значного поширення набувають нові психоактивні речовини”, — заявив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області Василь Остапчук на колегії 27 серпня. І додав, що від цього напряму зростає кількість злочинів. 

“Щороку особи, які перебувають у стані наркотичного сп’яніння, скоюють від 10 тис до 14 тис злочинів. Це за даними по Україні. Але по Донецькій області з 22 319 злочинів, які були зареєстровані в 2018 році, близько 80% вчинено особами у стані наркотичного сп’яніння. Це вбивства, розбійні напади, грабежі, крадіжки, ДТП”, — уточнює Остапчук. 

Як додав Остапчук, 35% наркозалежних в області — першокурсники професійних технічних училищ. Станом на серпень 2019 року поліція розслідує 4 кримінальних провадження щодо збуту наркотиків з ознаками організованості. Серед них одна злочинна організація щонайменше з 15 людей.  

“Лікування наркоманії, яке проходить у спеціалізованих центрах, спроможне назавжди позбавити людину від шкідливих звичок. Таким чином ГУ НП у Донецькій області на підставі закону України розробило проект регіональної програми профілактики правопорушень, протидії і поширенню наркоманії, боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів по Донецькій області на період 2019-2021 рр”, — пояснює заступник начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області Василь Остапчук.

Повного тексту програми ще не оприлюднили, як і конкретних дій. Але за мету ставлять скоротити розповсюдження наркотичних засобів. Також, за кошти обласного і місцевого бюджетів планують надавати медичну і психологічну допомогу залежним від наркотиків.

У доповіді Остапчук не вказав, як саме планують лікувати наркозалежних — примусово чи добровільно.

В ході реалізації в поліції хочуть створити систему моніторингу ефективності заходів, направлених на лікування наркозалежних.

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: