В Донецькій області визнали винною чиновницю, яка закупила непотрібного обладнання на 8,9 млн грн

Олександр Червоненко
2020-01-16 16:35

image
Фото: Вільне радіо

Посадовиця з Бахмута під час закупівлі обладнання очисних споруд придбала непотрібної техніки на майже 9 мільйонів гривень. За це жінці присудили 4 роки тюрми зі штрафом, але вона потрапила під амністію.

 

Про це Вільному радіо стало відомо з судової справи посадовиці.

Деталі: В 2016 році для села Іванівське Бахмутського району замовляли обладнання для очисних споруд. Відповідний тендер опублікувало Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради на порталі Prozorro. Вартість проєкту — 15 мільйонів 850 тисяч гривень. Його фінансували з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Тоді управління, яке замовило тендер, очолювала виконуюча обов’язки начальника Надія Трофимова. Вона відповідала за всю документацію та контроль проведення тендеру. Коли на стадії закупівлі до неї принесли акти про закупівлю обладнання, вона підписала його і автоматично перерахувала постачальнику 8,9 мільйона гривень з бюджету. Але половина обладнання, яке закупили не підходило по характеристиці та технічним вимогам, які були вказані в тендерній документації. Через таку помилку з обласного бюджету списали кошти на непотрібне обладнання. 

Для довідки:
Тендер на проведення реконструкції очисних споруд виграла Слов’янська фірма МПП “БМД І КО”. Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, інженерними та іншими спеціалізованими роботами. Пік розвитку у фірми почався з 2015 року. Тоді вони взяли участь в тендерах на 90 мільйонів гривень, в 2016 — на 100 млн гривень та в 2017 — на 143 мільйона гривень. Вже в 2018 році кількість тендерів значно зменшилась, і в 2019 році компанія виграла тендерів на 12 мільйонів гривень. За всі роки вони завершили тендерів на 215 млн 600 тисяч гривень. Зазвичай вони займаються реконструкціями комунікацій, шкіл, дитсадків та інших соціальних закладів.

Чиновниці інкримінували “Службову недбалість”. Максимальне покарання за цією статтею 5 років за ґратами.

Правоохоронцям та в суді Надія Трофимова пояснила, що така ситуація вийшла через неуважність. Через чисельну кількість обов`язків вона не змогла догледіти за всіма об’єктами, тому вирішила без виїзду на місце встановлення очисних споруд поставити свій підпис в документах.

Пояснень від підрядника, чому вони закупили не те обладнання, у вироку немає.

На початку січня 2020 року Артемівський міськрайонний суд визнав жінку винною. Її мали відправити на 4 роки до тюрми, заборонити працювати на керівних посадах протягом 3 років та оштрафувати на 12 тисяч 750 гривень.

Але Трофимову звільнили від покарання за Законом “Про амністію у 2016 році”. Відповідно до норм закону, люди, у яких є батьки похилого віку, звільняються від покарання, а Трофимова піклується про матір з інвалідністю ІІ групи, якій вже більше ніж 80 років.

Зазначимо, Надія Трофимова працює в Управлінні розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради і досі. Та вже на посаді заступника начальника. Журналісти Вільного радіо протягом трьох днів намагались поспілкуватись з чиновницею, але вона не змогла знайти вільного часу для відповіді на питання.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: