В ЄСПЛ направлять нові докази проти Росії у справі Іловайська


image
Фото: Forensic Architecture

Британська дослідницька група Forensic Architecture оприлюднила нові докази участі російських військових у боях під Іловайськом у серпні 2014 року.  

 

Про це повідомляє видання The Guardian.

Дослідники опублікували інформацію про наявність під Іловайськом моделі танка Т-72Б3, яка в той час була на озброєнні лише у військових РФ.

Ці дані використають в розслідуванні в Європейському суді з прав людини.

За даними Forensic Architecture, дослідники перевіряли і зіставляли геолокацію з інформацією про знищений російський танк з багатьох відео- і фотодоказів з відкритих джерел, відзнятих 29 серпня 2014 року в районі Іловайська, а точніше – біля н.п. Новодвірське.

Як зазначили у загальному аналізі, у період з серпня до вересня 2014 року поблизу Іловайська кілька разів зафіксували конкретну модель російського танка. Дослідники використали цифрове моделювання для підтвердження цих спостережень.

В ЄСПЛ разом з тим наголошують, що спершу будуть виносити рішення за міждержавними позовами України проти Росії у зв’язку з конфліктом на Донбасі, перш ніж розглядати окремі справи за позовами фізичних осіб – громадян України. Позов українських добровольців – один з 4 тисяч, пов’язаних з анексією Криму і конфліктом на сході України.

Разом з тим закон, прийнятий в РФ два роки тому, дозволяє російським національним судам скасовувати рішення ЄСПЛ, якщо вони вважаються “несумісними з конституцією Росії”.

Нагадаємо, бої за Іловайськ розпочалися 10 серпня 2014 року. А вже 28 числа українські війська потрапили в оточення.

29 серпня з проросійськими бойовиками начебто вдалося домовитися про “зелений коридор” для виведення українських бійців і техніки без вогню. Однак, обидві колони під час виходу із міста розстріляли проросійські бойовики та російські регулярні частини.

За офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 військових, 249 було поранено, 128 потрапили в полон та ще 158 досі вважають зниклими безвісти.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: