В яких випадках комунальники звертаються в суд за борги та скільки бахмутяни винні за воду і тепло
Фото: з відкритих джерел

В 2 півріччі 2018 року в Україні лідером серед боржників за опалення і воду стала Донецька область. В списку найбільших боржників був і Бахмут. Журналісти Вільного радіо поспілкувались з керівництвом тепло і водопостачальників Бахмута і дізнались: скільки винні містяни та як комунальники повертають гроші в бюджет.  

 

Найбільші борги в Бахмуті у людей за опалення. Але цифри більше саме через те, що ціна на опалення значно вища, ніж на воду.

До суду через борг за опалення теплопостачальник ТОВ “Бахмут-Енергія” подає тільки якщо споживач не сплачував кілька місяців.

“Тенденція така: якщо у людини є заборгованість протягом більше 3 місяців і він не сплачує, тобто платежі зупинились, то ми відправляємо вже звернення в суд”, — розповів Вільному радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.

Однак, він зауважив, що через фінансові труднощі деякі люди дійсно не можуть сплатити за опалення. Тому, якщо заборгованість все ж 3 місяці, а платежі йдуть регулярно, але не в повному обсязі то до суду підприємство звертатись не буде.

В яких випадках комунальники звертаються в суд за борги та скільки бахмутяни винні за воду і тепло

Наразі борг за опалення у населення перевищує понад 100 мільйонів гривень.

“Всього заборгованість на сьогоднішній день (13 вересня — ред.) населення Бахмута і Соледара, тобто ми обслуговуємо ще й Соледар, складає 113 мільйонів гривень”, — зазначив Логвінов.

Так, за 10 років ТОВ “Бахмут-Енергія” подало до суду 9514 звернень про повернення боргу на суму 62,3 мільйони гривень. З них суд виніс позитивне рішення на користь теплопостачальника по 6858 звернень загальною вартістю 32,4 млн. гривень. Сергій Логвінов додав, що в місяць підприємство подає близько 20-30 звернень до суду на боржників.

Зазначимо, через великий борг за опалення, початок опалювального періоду в Бахмуті опинився під загрозою. Теплопостачальнику потрібно заплатити щонайменше 35 мільйонів гривень, щоб отримати газ для опалення.

Умови, щоб подати до суду на боржників у комунального підприємства “Бахмут-Вода” трохи інші. Юрист КП “Бахмут-Вода” Іван Канаєв пояснив, що до суду подають лише на тих людей, хто або місяцями не сплачує борг, або хто не визнає свої борги. З боржниками намагаються бути лояльними.

На Донеччині можуть відключити воду

“Коли є заборгованість, людину сповіщаємо. Пропонуємо протягом 2 тижнів вирішити питання боргу. Якщо людина ніяк не реагує, звертаємось до суду. У будь-якому випадку, перед тим як звернутися в суд, ми намагаємось в досудовому порядку врегулювати всі питанням. Тому ми не такі варвари — одразу покладати на людину додаткові витрати пов’язані з витратою на судові збори, який на даний момент досить суттєвий”, — зазначив юрист КП “Бахмут-Вода” Іван Канаєв.

Від початку 2019 року підприємство подало до суду 247 звернень за борги в 1 мільйон 770 тисяч гривень. З них на бік постачальника послуг суд пристав при розгляді 88 звернень.

Однак, Канаєв зазначає, що наразі існує проблема з тим, що в місцевому суді, де і розглядають справи по боргах, не вистачає суддів. Судді Артемівського міськрайонного суду або йдуть у відпустку або на пенсію, тому справи розглядають повільніше і переносять їх на кілька місяців.

Додамо, КП “Бахмут-Вода” заборгувала компанії “Вода Донбасу” понад 35 мільйонів гривень за питну воду. За словами заступника директора КП “Бахмут-Вода” Дмитра Підкуйка, борг виник через те, що тарифи за воду для населення не покривають витрати підприємства. Крім того, містяни також боргують за воду.

Нагадаємо, Донбас визнали лідером серед боржників за комуналку за 2 півріччя 2018 року.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...