В Костянтинівці встановили 2 розумні камери відеоспостереження, які розпізнають навіть обличчя


image
Фото: Знамя Індустрії

Біля наймасштабнішого на сьогодні транспортного вузла на Донеччині, на Костянтинівському залізничному вокзалі, з’явились нові камери відеоспостереження. Ці камери можуть розпізнати номери автомобілів, обличчя і постать людей, та автоматично синхронізуються з базою розшуку.

 

Перші дві таки камери встановили на Костянтинівському вокзалі, адже тут найбільший потік людей в місті. Встановили їх не за кошти міського бюджету, а безкоштовно. Адже працюють поки що в тестовому режимі. Про це повідомляє UA: Донбас.

“Ця камера необхідна щоб фіксувати номерні знаки, колір автомобіля та тип: легковий, вантажний або взагалі автобус. Також ці камери дозволяють розпізнати обличчя людей та обробляти цю інформацію”, — розповів журналістам директор фірми, яка встановила камери Костянтин Гаврицький.

В Костянтинівці з'явились нові сучасні камери відеоспостереження

(Фото: Скрін з відео UA: Донбас. Розумні камери в Костянтинівці)

Ідею встановити ці камери ініціювала місцева активіста Віолета Суханова. Вона каже, що спочатку нехай камери покажуть свою ефективність. Вона домовилась з міською радою про тестовий місяць, щоб показати їх необхідність для міста.

“Наша організація домовилась з компанією, яка встановлює ці камери, що вони будуть працювати місяць в тестовому режимі абсолютно безкоштовно для нашого міста. А вже по закінченню березня буде проаналізована робота поліції. Чи справляються вони, які ця камера дала результати та подивимось як буде далі”, — розповіла журналістам ініціатор цієї ідеї, голова громадської організації “Відродження та розбудова міста Костянтинівка” Віолета Суханова.

В Костянтинівці з'явились нові сучасні камери відеоспостереження

(Фото: Вільне радіо/Анастасія Шибіко. Залізничний вокзал Костянтинівки)

Якщо ж до кінця березня поліцейські доведуть, що ці камери місту дійсно необхідні, за 2 такі одразу заплатять з місцевого бюджету, а пізніше з’являться і інші.

“Ми побачимо, якщо достатньо буде технічних вимог до цих камер. Чи буде в них достатній кут повороту, площу, яку вони охоплює, привокзальну. От ми зараз протестуємо місячний режим. Якщо все добре, вони залишаються на цих локаціях та ми їх купимо”, — зазначив заступник міського голови Віктор Василенко.

В Костянтинівці з'явились нові сучасні камери відеоспостереження

(Фото: Скрін з відео UA: Донбас. Відео з камер відеоспостереження транслюватиметься поліцейським)

А от правоохоронці Констянтинівки вже кажуть, що камери їм не завадять.

“Вони підключені до аналітичної системи сповіщення. Працюють з архівами, з базами Національної поліції, інформаційно-пошуковою базою, це набагато полегшує нашу роботу. Як йде потокове відео через IP-камери”, — розповів журналістам UA: Донбас заступник начальника сектора превенції поліції Костянтинівки Олексій Фролов.

В Костянтинівці з'явились нові сучасні камери відеоспостереження

(Фото: Скрін з відео UA: Донбас. Монтаж нових камер відеоспостереження в Костянтинівці)

По закінченню вдалого місячного тесту, місцева влада закупить ще 3 таких камер. Вартість усіх приладів відеоспостереження оцінили в 280 тисяч гривень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: