В Костянтинівській інфекційній лікарні обстежили на коронавірус вже 3 людей

Наталя Жукова
2020-03-05 18:45

image
Фото: Roman Senchuk

В Костянтинівській інфекційній лікарні обстежили на коронавірус вже трьох пацієнтів. Два з них не мали коронавірусу, а результат третього пацієнта очікують отримати в п’ятницю 6 березня по обіді. 

Про це Вільному радіо розповіла головна лікарка інфекційної лікарні в Костянтинівці Надія Шейченко. Третьою (та поки що останньою пацієнткою Костянтинівської інфекційної лікарні, чиї аналізи відправили в Київ для діагностування на наявність коронавірусу), стала мешканка Краматорська. Вона нещодавно повернулася з острова Пхукет в Таїланді. В неї симптоми ГРВІ середньої тяжкості, пневмонії немає. Чи є в неї коронавірус  — стане відомо завтра після 12-ї години дня. 

“Вона в мене не одна, в якої підозрюють коронавірус, але на сьогодні у нас немає жодного підтвердженого випадку. Ми поки що відправляли в Київ 3 зразки досліджень. Тобто, частину хворих ми тут виключаємо: знаходимо у них причину захворювання й самі лікуємо. А там, де ми не знаходили причину конкретну, ми відправляли до Києва на дослідження. Два результати негативні (тобто коронавірус не виявлений  — ред), одного ще немає”, — каже лікарка. 

І запевняє: панікувати не варто. В лікарні атмосфера спокійна.  

“У нас без кінця щось відбувається: як не грип, так “корона”, як не “корона”, так менінгіт. Ми пережили вже дуже багато різних спалахів і ми спокійно з ними працюємо. Але люди трохи дивні стали. В мережі пишуть: “В Костянтинівку будуть везти хворих, так от треба запасатися камінням”. Ну от ви захворієте і вас до мене привезуть, або ваші родичі захворіють. Вони не думають, що самі можуть попасти в число хворих! А думають, що ось “звідкись там привезуть”,  — додає Надія Шейченко.

За словами лікарки, в четвер 5 березня на нараді обговорили питання охорони Костянтинівської інфекційної лікарні поліцією, але за її словами це не пов’язано з епідемією коронавірусу:  

“Це так має бути при формуванні госпітальної бази. І сьогодні з поліцією ми обговорили, обмінялися телефонами, визначили де буде знаходитись охорона, якщо вона знадобиться. Охорона мається на увазі не від того, щоб нас тут не побили, а щоб сюди сторонні люди не потрапили, адже буває зайде якийсь, почне цапатись або вікна бити, навіть без усілякого спалаху. Для цього організують охорону. Поки що ми охорону не запрошуємо, у нас все спокійно та нормально. Подзвонимо та приїдуть, будуть нас охороняти. Це звичайна норма для всіх спалахів у госпітальних базах”,  — зазначає головна лікарка.  

Нагадаємо, на Донеччині визначили 3 госпітальні бази в разі спалаху коронавірусу. Це дві лікарні в Маріуполі та Костянтинівська інфекційна лікарня. В департаменті охорони здоров’я Донецької ОДА вже визначили бригади екстреної медичної допомоги, які будуть транспортувати пацієнтів у ці госпітальні бази з застосуванням спецзасобів особистого захисту. В разі погіршення епідеміологічної ситуації щодо коронавірусу на Донеччині пацієнтів направлятимуть в усі інфекційні відділення в області.

Додамо, за інформацією речника Держприкордонслужби Ігоря Лизогуба медичні працівники на всіх КПВВ Донецької та Луганської області перевіряють температуру громадян, які слідують з тимчасово окупованої території. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: