В краєзнавчому музеї готуються до реконструкції. Що зміниться?


image
Фото: Денис Руденко/Вільне радіо

Майже три роки Бахмутський краєзнавчий музей чекає на реконструкцію. Основна будівля знаходиться в аварійному стані. За результатами дослідження, проектанти давали музею 3 роки на реконструкцію, бо потім  ㅡ буде пізно.

На 3-й рік гроші все ж виділили, однак конкретних сум поки не називають. Вже цього року музей почне капітальну реконструкцію.  Директорка Краєзнавчого музею Олена Смірнова для Вільного радіо розповіла, які зміни будуть проходити в музеї вже цього року.
Перш за все почнуть з головного фасаду:
“Кожні 50 сантиметри фасаду сфотографували. Тобто, це буде точне відтворення того, що є, але в покращеному варіанті. Ретельно підібрали матеріали та кольори, якими будуть відтворювати сам фасад. Ми зовсім нічого не змінюємо, просто хочемо, щоб воно існувало”, ㅡ в інтерв’ю для Вільного радіо розповіла директорка музею  Олена Смірнова. Запевняє, що будуть намагатися зберегти автентичність історичної будівлі. Відновлюватимуть фундамент будівлі, адже за роки він зовсім розчинився в грунті.

Зазначу, що будівлю музею побудували на початку ХХ сторіччя, як приватний маєток промисловця Веніаміна Французова.
Зміниться музей і всередині. Працівники вже запланували зробити перестановку та створити 3 нові виставкові зали: “Зал Незалежності”(сучасної історія України), “Зала сучасної культури”, “Меморіальна зала”. Крім того, хочуть облаштувати ще два міні-простори для відпочинку та спілкування, а також відновити кімнату єврейської культури та побуту.
Термінів реконструкції та кошторису  зараз не оприлюднюють, однак в музеї вже активно готуються до ремонту. Правда місця для зберігання експонатів замало, тому створять додаткові кімнати, де будуть зберігати цінні речі.


Нагадаю, 3 серпня в Бахмуті пройшов перший круглий стіл активістів за збереження пам’яток архітектури та представників влади. Вони не змогли домовитись про план спільних дій. Зараз в місті багато історичних будівель не зареєстровані, як пам’ятки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: