В Лиманській ОТГ вирощуватимуть саджанці дерев за шведською технологією

Наталя Жукова
2020-03-02 12:16

image
Фото з відкритих джерел

На базі Лиманського лісгоспу створять регіональний лісовий насіннєво-селекційний центр. В ньому саджанці дерев будуть вирощувати у гофрованих горщиках із закритою кореневою системою за новітньою шведською технологією. 

Про це повідомляє “Урядовий кур’єр” з посиланням на слова начальника Донецького обласного управління    лісового та мисливського господарства Віктора Стороженка. Головний лісничий області розповів, що в цьому центрі всі процеси будуть автоматизовані: від підготовки насіння, посіву й поливу сходів рамками в теплицях і на полях до дорощування й пакування рослин на автоматизованій лінії. Подібний новітній центр є у Львівській області, і наразі він  — єдиний в Україні. 

Такий центр на Донеччині вкрай необхідний, зазначає Віктор Стороженко, оскільки Донбас  — край степів і териконів з засушливим кліматом, тому ліси нині — це основа життя та гарантія екологічної безпеки техносферної Донеччини. За даними українських вчених, на які посилається Стороженко, гектар донецького степового лісу щорічно затримує до 70 т пилу та продукує майже 15 т кисню. Сумарно всі насадження області зменшують викиди вуглецю в атмосферу на 200 тисяч тонн за рік. 

Посадовець також зазначив, що під час бойових дій у 2014 році Донеччина втратила більш як півтори тисячі гектарів хороших лісів тільки на підконтрольній території. За останні п’ять років лісникам регіону майже вдалось відновити втрачене  — в області з’явилося близько 1200 гектарів рукотворних лісів. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: