Підтверджені випадки COVID-19 на 27.05.2020:

21 905

В Україні
(658 померли, 7995 одужали)

155

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 66 одужали)

435

На непідконтрольній Донеччині
(14 померли, 108 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В мережі з’явились фейкове відео порушень на виборах в Бахмуті


image
Фото: Вільне радіо

У мережі з’явилося відео, на якому видно вкидання бюлетенів на одній з дільниць. Автори заявляють, що це дільниця №140604, яка знаходяться у школі №5 Бахмута. Його опублікувала правозахисна платформа “Успішна варта”. Але ця виборча дільниця виглядає інакше, ніж приміщення на відео.

 

 

Голова ДВК №140604 Тетяна Нікуліна розповідає нам, що на відео зовсім не її дільниця.

“Підлога не наша, столи не наші. Там зараз видно загальний план. Члени комісії не мої. У мене близько не було малинової тканини, яку видавали в цьому році на кабінки. Ось (на відео, — ред.) білі столи. У нас — поліровані парти”, — розповідає Тетяна Нікуліна.

Приміщення, де розташувалася ДВК №140604
Колір тканини для кабінок відрізняється від того, який показано на відео

Про вкидання бюлетенів нічого не знає і спостерігач ДВК №140604 Вікторія Просяник. Вона зазначає, що до них приходили люди, які просто шукали свої адреси, однак їм не видавали бюлетенів та направляли до потрібних дільниць.

Вкидання на дільниці №140604 (Донецька область)

Зазначимо, що на youtube-каналі ПО “Успішна варта” є ряд відео з порушеннями саме з Бахмута. На них демонструють, що з урн дістають стопки бюлетенів, які вкинуті пачкою. Всі вони були за чинного Президента Петра Порошенка. На відео не зрозуміло, хто саме дістає бюлетені, адже торкатися їх можуть лише члени комісії (відповідно до закону “Про вибори Президента”).

Додамо, опублікував відео канал проекту біглого міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. Він є фігурантом корупційних справ та переховується в Росії. Звідти записує блоги з критикою чинної української влади.

Нагадаємо, на виборчій дільниці №140605 (Міський центр дітей та юнацтва) бахмутські активісти зафіксували порушення — підпис про отримання бюлетеню навпроти прізвища громадянина, який, за даними його родичів, перебуває в Криму.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: