В Покровську студенти друкують на 3D принтері захисні екрани для медиків Донеччини (ФОТО)


image
Фото: Донецький національний технічний університет

Студенти й викладачі Донецького національного технічного університету (через війну переїхав у Покровськ) на волонтерських засадах виготовляють захисні екрани для медпрацівників. Засоби захисту друкують на 3D принтері. 

Про це повідомляє телеканал “Донбасс”.

Підтримати таким чином лікарів вирішив один зі студентів вишу. До його ініціативи долучилися й інші.

“Ідея розпочати виробництво саме такого захисного щитка виникла через те, що в нас є можливість – в університеті встановлені 3D принтери, їх 3 штуки, і є необхідність у лікарів у захисному обладнанні”, – говорить голова ради студентського самоврядування Донецького національного технічного університету Антон Бензарь.

Допомагають навіть випускники. Так, один з них у вільний від роботи час проєктує тривимірні моделі екранів на комп’ютері.

Захисний екран складається з двох частин: каркаса-обруча, який надягається на голову, та прозорого щитка з пластику, який кріпиться до основи та захищає від потрапляння вірусу у слизові. На виготовлення одного такого пристосування йде пів години. Саме каркас і роздруковують на сучасному обладнанні, яке є в технологічній майстерні університету. Матеріали для виготовлення засобів захисту надають меценати з ПРАТ “Донецьксталь”.

Студенти з Покровська  друкують на 3D принтері захисні екрани для медиків

Студенти з Покровська  друкують на 3D принтері захисні екрани для медиків
Фото: Донецький національний технічний університет

 

Викладачі стверджують: екрани, які роблять їхні студенти, дійсно корисні та зручні.

“Він не запотіває, в принципі. Під ним можна, окрім звичайної медичної маски, носити ще й окуляри”, – каже старший викладач кафедри автоматики і телекомунікацій Гліб Ступак.

Партію захисних екранів безкоштовно передадуть у лікарні регіону. Медики можуть залишити заявку на сайті університету. За словами ініціативної групи, екранів друкуватимуть стільки, скільки цього буде потрібно – матеріалами вони забезпечені.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: