В приватному басейні Селидового відвели час для безкоштовних занять. Так підтримують місцеві родини, де є діти з інвалідністю. Малечу та підлітків вчать з нуля і персонально. Як це допомагає та чи можна ще записатися — журналісти Вільного радіо розпитали у тренерів групи.
З вересня минулого року в приватному басейні Селидового працює група здоров’я для дітей з інвалідністю. Заняття проводять професійні тренери. До басейну діти ходять щодня — в установлений для кожного з них час.
“Розумничок, розумничок. Клади голівоньку, клади. Молодець. Все добре. Я поруч“, — підтримує свого вихованця тренер з плавання міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Аліна Максимова.
Вона займається лише з 1 дитиною. Так потрібно. Адже її вихованці особливі діти — з ДЦП, аутизмом, опорно-руховими захворюваннями, розладами поведінки. Заняття плаванням для них — нетрадиційний спосіб оздоровлення, якщо вони не мають протипоказань займатись ним.
“Це зміцнення імунітету, розкриття легень, зміцнення м’язового корсета, нормалізація тиску, поліпшення загального самопочуття. Ну і, в принципі, плавання має низку переваг, про які можна говорити нескінченно”, — розповідає журналістам Вільного радіо Аліна Максимова.
Під час занять її вихованці потребують повної уваги тренера та підтримки. На перших зустрічах з дітьми виникають проблеми. Більшість бояться води, глибини, бризків. Вони не вірять, що на воді можна лежати, як на ліжку. Але з часом все змінюється.
“У них немає напруги, як на початку, коли заходиш у воду, раз – дитина як їжачок. Нині вони знають, що тренер з ними. Нічого не бояться. Вони нам довіряють і показують хороші результати, незважаючи на те, що це дітки, які мають особливості. І дивлячись на ці результати, просто приємно дивитися і розуміти, що ти працюєш не дарма”, — додає Аліна Максимова.
Кожен вихованець приходить на 45-хвилинне заняття за встановленим графіком — раз на тиждень. Наразі тренери думають, як об’єднати дітей у групи по 2 людини. Так зможуть охопити більше охочих. Індивідуальними залишаться тільки заняття для дітей з аутизмом.
Шляхи вирішення питання, як оздоровити більше дітей, шукає і керівництво міського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”.
“Щоб ми змогли оздоровити більше дітей, ми вирішили по черзі займатися. Тобто 2 місяці у нас працює ця група. Потім вони відпочивають. Працює друга група. Вони можуть після занять зразу заявочку оставити на чергові заняття. Тобто ми будемо з ними постійно займатися, тільки по черзі. Через 2 місяці”, — розповідає директорка центру “Спорт для всіх” Олена Шайдурова.
Наразі триває набір у другу групу здоров’я. Її заняття розпочнуться з 1 березня. Якщо ж залишаться вільні місця, їх зможуть зайняти вихованці, які відвідують басейн зараз. Так вони займатимуться плаванням без перерви. Такі випадки вже траплялися.
В спорткомплексі для занять групи здоров’я у басейні створили всі умови:
“Температуру води у нас 28-29 градусів ми тримаємо. Щоб було тепло, добре дітям. Вода проходить 5 етапів очищення. Все одно у воді є хлор. Концентрація хлору там мінімальна взагалі — 0.3 – 0.6. Ми намагаємося тримати 0.3, щоб зменшити ризик алергічної реакції”, — розповідає журналістам Вільного радіо директор басейну Андрій Журавльов.
І заняття дають чималий результат. Вихованці та їхні батьки задоволені.
“Він має там в понеділок йти на басейн. У нього вже піднімається настрій. Йому легше стало ходити, дихати. Він краще став витримувати навантаження. Перестав лякатися води. Спокійно заходе в воду і пливе. Не самостійно, ми ще вчимося, але вже так. Є в нас такі успіхи маленькі”, — ділиться успіхами сина Олена Коковінець, мати 14-річного Кира, який має порушення осанки, плоскостопість та аутизм.
Кир безперервно займається плаванням ще з жовтня. Ці заняття стали для нього стимулом у навчанні. Зазвичай до басейну він їздить на транспорті. А коли дозволяють погодні умови, ходить пішки. На кожному занятті сина присутня і Олена. Адже завдяки йому вона також зайнялася плаванням. Знаходячись поряд, на сусідній доріжці, мати спостерігає за Киром та підтримує його.
“Дуже батькам подобається, що ми створили таку групу. Головне, що діти у нас розвиваються. Оздоровлення — в першу чергу. Дитина входить в соціум”, — розповідає Вільному радіо заступник голови з соціальних питань Селидівської міської ради Олеся Новицька.
Наразі ходять в басейн в різний час 8 дітей з інвалідністю. З моменту створення групи здоров’я заняття з плавання відвідали близько 20 дітей з інвалідністю з Селидового, Українська, смт Цукурине та селища Петрівка. Мешканці сусідніх громад також можуть записати до неї своїх дітей. Однак заняття для них, як повідомили журналістам Вільного радіо в міському центрі “Спорт для всіх”, платні.
Місцевим же платити не треба. Їм необхідно лише подати до міського центру “Спорт для всіх” заяву, документ, що підтверджує інвалідність дитини, її свідоцтво про народження та довідку від сімейного лікаря на дозвіл займатися плаванням.
Читайте також: