Зображення до посту В Торецьку хочуть зробити окремий водогін
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

31 січня на засіданні колегії Донецької обласної державної адміністрації розглянули проблему водопостачання у м. Торецьк та сел. Зайцеве. Як зазначив очільник області Олександр Куць, аби усунути проблему постійних поривів та перебоїв, потрібно скласти проект окремого водогону, бо більша частина існуючого — на окупованій території.

 

За словами голови Донецької ОДА, розглядають і можливість будівництва фільтрувальної станції. Але наразі в обласному бюджеті на такі заходи грошей немає. Тож звертатися будуть до державної скарбниці або до донорів (на умовах співфінансування). За попередніми підрахунками потрібно 350 млн грн.

“Почули ми це питання, і дійсно, забезпечення водою — дуже болюче питання. Почнемо таки з проектування незалежного водозабезпечення Торецька, зараз ми це питання піднімемо, почнемо поки що з проекту. Зробимо проект — будемо шукати шляхи фінансування”, — зазначив Олександр Куць на засіданні колегії.

Зазначимо, з водопостачанням у Торецьку дійсно серйозні проблеми. Адже майже щомісяця 43 тис людей залишаються без води через пориви або пошкодження ліній водогону обстрілами.  Останній великий порив стався наприкінці грудня, тоді без води Торецьк, с. Залізне, смт Північне та смт Південне залишалися близько тижня. Воду їм підвозили волонтери та місцева влада. А у зв’язку з пошкодженням водогону Торецьк-Горлівка у Торецьку ввели надзвичайну ситуацію місцевого рівня.

Нагадаємо, щонайменше 28 тисяч мешканців Донеччини отримують питну воду тільки від волонтерів. Через зношеність систем водопостачання або пробиті обстрілами водогони кілька десятків тисяч людей на Донбасі залишились без постійного доступу до питної води. У представників влади розгляд питання затягується. Для прикладу, БФ ADRA Ukraine щотижня розвозить майже 60 тисяч літрів води мешканцям 20 населених пунктів Донецької області. Так, волонтери доставляють воду в Мар’їнський, Нікольський, Волноваський райони та Авдіївку.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...