У лікарні Торецька вже близько 200 хворих на COVID-19, а коштів на їхнє лікування немає: НСЗУ досі не уклала договір за “ковідним” пакетом. Тож пацієнтів з інших міст вже не приймають.
Про це Вільному радіо розповідає директор Торецької центральної міської лікарні Сергій Халаімов.
“Нині “ковід”, у мене вже повне відділення, близько 200 людей. І навіть немає юридичних підстав приймати їх, тому що немає підписаного пакету (“ковідного” на лікування цих інфікованих, – ред.) Він прийнятий, але не підписаний — договорів немає. Я не знаю, що робити. Ситуація патова”, — пояснює директор медзакладу.
Тож у лікарні немає грошей на лікування пацієнтів.
“За січень у нас ані копійки не прийшло від Національної служби здоров’я. Я ж маю виплачувати зарплату 300%, забезпечити медикаментами та киснем. У нас цього всього ще немає”, — каже Сергій Халаімов.
“НСЗУ досі не уклала з нами жоден з 20 договорів”
За його словами, Торецька ЦМЛ вчасно подала до НСЗУ документи по усім пакетам медпослуг, які могла б надавати. Але договори досі не укладені по всіх.
“20 пакетів у нас є, ми їм відповідаємо, але жодного договору ще немає та ані копійки грошей. За січень — нуль по всіх пакетах (за хірургічними, терапевтичними, стаціонари)! НСЗУ розповідає, що укладає договори у повному об’ємі, але це вигадки”, — запевняє директор лікарні.
У медзакладу був запас грошей, які лікарня заробила під час попередньої хвилі коронавірусної хвороби. Але їх вже витратили.
“Всі наші гроші, які у нас були з минулого року, які ми заробили на “ковіді”, — ми зараз виплатили зарплату, як цього вимагає президент, підвищену, за січень. Але ми залишилися без грошей”, — каже директор лікарні.
За словами Сергія Халаімова, така ж сама ситуація в багатьох лікарнях області, окрім опорних.
“Епідситуація стрімко погіршується”
Перевести пацієнтів в інші лікарні змоги немає, каже медик.
“Нема його (“ковідного” пакету, — ред.) по всій області ніде, тільки в опорних лікарнях. Якщо ми відмовимося від цих хворих, це буде катастрофа: уявіть, 200 пацієнтів перевести кудись у Костянтинівку, де вже не приймають людей. Зараз ми почали відмовляти іногороднім”, — пояснює Сергій Халаімов.
Він каже: епідситуація з коронавірусом в області стрімко погіршується.
“У нас було близько 70-ти (“ковідних” пацієнтів, — ред.), нині 200 — це збільшилось буквально за 2 дні. Нам вже дзвонять з інших міст: “приймайте людей”. Далі буде гірше. 300 пацієнтів ми можемо прийняти загалом, але нам потрібні договори”, — каже очільник Торецької лікарні.
Тож лікарні доведеться просити пацієнтів самих купляти вартісні ліки для лікування COVID-19.
“У нас немає медикаментів, люди будуть обурюватись. Держава ж заявляє, що все це безкоштовно. А по факту ми будемо просити людей купляти все”, — каже директор Торецької ЦМЛ.
Нагадаємо, з 4 лютого у Торецькій громаді можна отримати ваучер до 800 грн на ліки та медичні товари. На це можуть претендувати люди 60+, діти до 5 років, вагітні та деякі інші групи людей. Програму допомоги фінансує міжнародний благодійний фонд “Прем’єр Уржанс Інтернасьональ”.
Читайте також: