На релакс-терапію запрошують не лише дітей, а й дорослих.
Нова сенсорна кімната працює на базі Міського психоневрологічного диспансеру у Торецьку.
“В нас 50 дітей з інвалідністю, з них десь 30 дітей з аутизмом. Звісно, нам така кімната потрібна. До того ж ми знаходимося в прифронтовій зоні, і у нас багато хворих з посттравматичним синдромом. Тому нам ця кімната дуже потрібна”, — пояснює Вільному радіо керівниця психоневрологічного диспансеру Ніна Блинова.
Для створення сенсорної кімнати диспансер виділив приміщення та зробив там ремонт. Дістати обладнання взялись благодійники.
“Разом з Агенством ООН у справах біженців в Україні, з їхньою фінансовою підтримкою, ми придбали сухі басейні з різнокольоровими кульками, колону з бульбашками та рибками, спортивно-ігровий тренажер “Лабіринт”, сенсорну доріжку, світлові штори, крісло груші, качалки та спортивні мати. Це обладнання, яке попросили в нас в медзакладі”, — розповідає Вільному радіо керівник Гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.
Фото: Євген Каплін
Фото: Євген Каплін
В цій кімнаті разом з дітьми тепер займається психологиня диспансеру Наталя Яковенко. Вона каже, що з відкриттям кімнати попит на заняття виріс. Заняття розписані на 2 тижні вперед.
Для занять в сенсорній кімнаті є авторські програми, якими діляться її колеги, а є затверджена міністерством охорони здоров’я. Наталя підбирає під кожну людину різну програму.
Крім того, вона зазначає, що серед пацієнтів можуть бути не лише діти з аутизмом. Прийти на релакс-терапію можуть й дорослі.
“Місто достатньо складне. В плані, що бувають звуки війни. І буває у людей безсоння, тривожний стан. Тому ця сенсорна кімната — це маленька оаза, де можна прийти, розслабитись, про своє подумати, правильно дихати, сконцентруватись”, — зазначає психологиня.
Фото: Євген Каплін
“Ми нікому не відмовляємо. Можуть прийти всі жителі Торецька, околиць, з різних сіл, та навіть з іншого міста. Все на анонімних умовах. Хочете — назвіть своє ім’я, якщо хочете — назвіть будь-яке інше, яке вам подобається”, — додає Наталя Яковенко.
Записатись на заняття в сенсорну кімнату можна прийшовши до психоневрологічного диспансеру в Торецьку по вулиці Гайдара, 43, або зателефонувавши психологині Наталі за номером: +38 (050) 965 33 35.
Нагадаємо, в Бахмутській ОТГ в наступні 5 років також планують облаштувати дитячі садки та школи сенсорними кімнатами. На це з бюджету громади планують виділити 4,5 мільйона гривень.
Читайте також: