Підтримати
В Торецьку відкрили сенсорну кімнату для лікування дітей з аутизмом та зняття стресу (ФОТО)
Фото: Євген Каплін

На релакс-терапію запрошують не лише дітей, а й дорослих.

 

Нова сенсорна кімната працює на базі Міського психоневрологічного диспансеру у Торецьку. 

“В нас 50 дітей з інвалідністю, з них десь 30 дітей з аутизмом. Звісно, нам така кімната потрібна. До того ж ми знаходимося в прифронтовій зоні, і у нас багато хворих з посттравматичним синдромом. Тому нам ця кімната дуже потрібна”, — пояснює Вільному радіо керівниця психоневрологічного диспансеру Ніна Блинова.

Для довідки:
Сенсорна кімната — це спеціально облаштоване приміщення з різними атрибутами, яке необхідне для стимуляції нюхової, тактильної, зорової, смакової та вестибулярної систем сприйняття. Це такі предмети, які допомагають дітям з аутизмом, ДЦП та іншими хворобами відрізняти предмети за дотиком, або різні тональності за звуком тощо. Крім того, завдяки сенсорній кімнаті люди заспокоюються, можуть зняти емоційне та фізичне напруження.

Для створення сенсорної кімнати диспансер виділив приміщення та зробив там ремонт. Дістати обладнання взялись благодійники. 

“Разом з Агенством ООН у справах біженців в Україні, з їхньою фінансовою підтримкою, ми придбали сухі басейні з різнокольоровими кульками, колону з бульбашками та рибками, спортивно-ігровий тренажер “Лабіринт”, сенсорну доріжку, світлові штори, крісло груші, качалки та спортивні мати. Це обладнання, яке попросили в нас в медзакладі”, — розповідає Вільному радіо керівник Гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.

В Торецьку відкрили сенсорну кімнату для лікування дітей з аутизмом та зняття стресу (ФОТО)

Фото: Євген Каплін

В Торецьку відкрили сенсорну кімнату для лікування дітей з аутизмом та зняття стресу (ФОТО)

Фото: Євген Каплін

В цій кімнаті разом з дітьми тепер займається психологиня диспансеру Наталя Яковенко. Вона каже, що з відкриттям кімнати попит на заняття виріс. Заняття розписані на 2 тижні вперед.

Для занять в сенсорній кімнаті є авторські програми, якими діляться її колеги, а є затверджена міністерством охорони здоров’я. Наталя підбирає під кожну людину різну програму.

Крім того, вона зазначає, що серед пацієнтів можуть бути не лише діти з аутизмом. Прийти на релакс-терапію можуть й дорослі.

“Місто достатньо складне. В плані, що бувають звуки війни. І буває у людей безсоння, тривожний стан. Тому ця сенсорна кімната — це маленька оаза, де можна прийти, розслабитись, про своє подумати, правильно дихати, сконцентруватись”, — зазначає психологиня. 

В Торецьку відкрили сенсорну кімнату для лікування дітей з аутизмом та зняття стресу (ФОТО)

Фото: Євген Каплін

“Ми нікому не відмовляємо. Можуть прийти всі жителі Торецька, околиць, з різних сіл, та навіть з іншого міста. Все на анонімних умовах. Хочете — назвіть своє ім’я, якщо хочете — назвіть будь-яке інше, яке вам подобається”, — додає Наталя Яковенко.

Записатись на заняття в сенсорну кімнату можна прийшовши до психоневрологічного диспансеру в Торецьку по вулиці Гайдара, 43, або зателефонувавши психологині Наталі за номером: +38 (050) 965 33 35.

Нагадаємо, в Бахмутській ОТГ в наступні 5 років також планують облаштувати дитячі садки та школи сенсорними кімнатами. На це з бюджету громади планують виділити 4,5 мільйона гривень.

Читайте також:


Завантажити ще...