Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В українців вкрали майже 19 млрд грн через формулу “Роттердам +”, — НАБУ


image
Фото: з відкритих джерел

Національне антикорупційне бюро опублікувало схему, у якій розказали про розкрадання коштів через формулу “Роттердам+”.

 

За даними слідства, у 2015 році представники теплогенеруючих компаній почали тиснути на Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Вони вимагали включити до тарифу на електроенергію витрати на доставку вугілля в Україну з портів у Європі, яка насправді не здійснювалася. У комісії виконати вимогу погодилися.

Це призвело до зростання вартості електроенергії та тарифів, в результаті чого споживачі втратили 18,87 млрд гривень, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні компанії-ініціатори запровадження “Роттердам+”.

Додамо, у четвер, 8 серпня, НАБУ повідомило про підозру екс-голові НКРЕКП.

Нагадаємо, після початку війни на сході України виник дефіцит вугілля, яке є паливом для теплових електростанцій (ТЕС) і теплових електроцентралей (ТЕЦ). Причина — частина шахт Донбасу опинилися на території ведення активних бойових дій.  Тому вирішили експортувати вугілля із закордону. Щоб це було виправдано, в березні 2016 року профільний регулятор — НКРЕКП — розробив методику розрахунку вартості енергетичного вугілля. За основу взяли вартість вугілля в портах Амстердам – Роттердам – Антверпен (Нідерланди), куди його постачають з усього світу, плюс вартість доставки в Україну. Та попри таку формулу, майже все вугілля купують всередині країни. Лише незначну частину вугілля антрацитових марок імпортують зі США, Південної Африки та інших країн. Вугілля, яке закуповують за формулою “Роттердам+” добувають на вугільних шахтах енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова і на державних шахтах. Якщо формулу скасують, це призведе до зниження ціни вугілля та електроенергії і скорочення прибутку компанії Ріната Ахметова. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: