В Україні 29 підлітків засуджені за участь у бойових діях на боці окупантів Донбасу

Наталя Жукова
2020-06-02 16:41

image
Фото з відкритих джерел

Генеральна прокуратура України розслідує численні факти залучення дітей до збройного конфлікту на Донбасі. Доведена участь майже 30 неповнолітніх українців, які воювали проти збройних сил своєї держави або допомагали окупантам інакше.  

 

Про це повідомляє пресслужба офісу генерального прокурора України. Силовики внесли відомості про такі факти порушення законів та звичаїв війни у ході збройного конфлікту на сході України в держреєстр досудових розслідувань. Розслідує це управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.  

Українські слідчі встановили, що ватажки НЗФ, контрольованих Російською Федерацією, починаючи з 2014 року, масово залучають неповнолітніх з тимчасово окупованих районів Донеччини та Луганщини до участі в бойових діях проти підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань Операції об’єднаних сил.

На цей час вироки за участь у збройному конфлікті на боці бойовиків отримали вже 29 неповнолітніх громадян України.

Зокрема, у вересні 2014 ватажки окупантів залучили 16-річного (на той момент) хлопця, видали йому вогнепальну зброю та дали завдання охороняти та патрулювати захоплені бойовиками будівлі СБУ в Донецькій області. Крім того, цей підліток брав участь у бойових діях проти підрозділів АТО в районі Донецького міжнародного аеропорту. Його засудили на понад 3 роки позбавлення волі.

Зазначимо, згідно зі ст. 4 Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах, не можна допускати  неповнолітніх до участі у військових діях.

Нагадаємо, рік тому генеральна прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом залучення дітей до терористичних організацій. За основу слідчі взяли публікацію в ЗМІ. А вже за час розслідування отримали додаткові докази від “Східної правозахисної групи”, які вивчають тему і робили дослідження з цього приводу. Тоді про підозру оголосили керівникам так званих військово-патріотичних клубів “Спартанці” і “Амазонки”, та громадського військово-патріотичного руху “Молода гвардія”, які діяли на території тимчасово окупованих районів Донеччини. Їх учасникам  —  від 5 до 18 років, і їх усіх вчать поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Діти складають присягу псевдореспубліці та знаходяться під постійним впливом російської пропаганди. Відео зборів цих клубів поширюють в Youtube самі представники самоназваної республіки. 

Але фігуранти справи знаходилися на непідконтрольній уряду території, тому підозру особисто не вручали. На думку українських правозахисників, у такому “військово-патріотичному вихованні” чітко просліджується російський слід та вплив не тільки на дітей, а й на їх батьків. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: