В Україні більше не діє воєнний стан


image
Фото: з відкритих джерел

В 10 областях України у середу, 26 грудня, завершився термін дії воєнного стану, який ввели після нападу Росії на українські кораблі в Керченській протоці.

 

Відповідно до указу на сайті президента, запровадили воєнний стан строком на 30 діб у десяти областях України: Донецькій, Луганській, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Запорізькій та Херсонській.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що прийнятий Верховною радою 26 листопада закон про введення воєнного стану не передбачає можливості продовження його строку дії президентом без рішення парламенту.

“Воєнний стан вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності і неприкритої агресії з боку РФ. Воєнний стан не означає оголошення війни. Україна не планує ні з ким воювати. Він запроваджується виключно для оборони, захисту землі, української території, цілісності, суверенітету і незалежності країни”, — розповів під час засідання РНБО Петро Порошенко.

В 10 областях країни закінчився воєнний стан

Зазначимо, що паніки та непорозумінь з воєнним станом було вдосталь. Тож чиновники кілька тижнів поспіль продовжували спростовувати чутки та нагадувати, що все стабільно.

“Причин для хвилювання я не бачу, військовий комісаріат працює згідно з конституційними обов’язками. На цей час виконуємо завдання по сповіщенню оперативного резерву першої та другої черги. Це сержанти та офіцери”, — розповів Вільному радіо Військовий комісар Бахмута Руслан Шурло.

Крім того, багато українців бігли в магазин та масово купували продукти харчування та валюту. Особливо був попит на сіль та сірники.

“Ми продемонстрували з підприємством в Бахмуті, величезну гору солі і запевнили, що солі у нас вистачить на дві з половиною тисячі років воєнного стану”, — розповів на Форумі місцевого самоврядування Порошенко.

Оскільки завершується воєнний стан вчасно, то і президентська виборча гонка розпочнеться в строк. З 1 січня кандидати на головний пост в державі почнуть офіційно реєструватись.

Нагадаємо, воєнний стан запровадили у зв’язку з відкритою агресією РФ в Азовськом морі.

Правила воєнного стану

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/2091384300883203/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: