Засуджені українці, яких мобілізують до війська, будуть нести службу в спеціальних підрозділах. Відповідно до закону, який 17 травня підписав президент Володимир Зеленський, залучити до військової служби зможуть людей, що відбувають покарання за нетяжкими статтями. Хто із засуджених зможе мобілізуватися, а хто ні — читайте далі.
Про підписання президентом закону про мобілізацію засуджених стало відомо з картки законопроєкту №11079-1.
Відтепер засуджені зможуть вийти на волю за умовно-достроковим звільненням, аби служити у Збройних силах України на контрактній основі. Згідно з законом, можливістю можуть скористатися тільки ті, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін роз’яснив, що мобілізувати до армії зможуть не всіх ув’язнених. Зокрема, обмеження стосуються засуджених за:
Засуджений, який хоче піти на службу в ЗСУ, має подати спеціальну заяву до установи, де відбуває покарання. Після цього він має пройти військово-лікарську комісію, і, якщо її заключення позитичне — пенітенціарна установа подасть клопотання до суду про умовно-дострокове звільнення.
Якщо суд підтримає таке рішення, він надішле ухвалу до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Саме там засуджений зможе підписати контракт на проходження служби. Після цього його відправлять до військової частини.
Нагадаємо, 18 травня в Україні запустили електронний кабінет військовозобов’язаного, призовника та резервіста. Він працює у форматі мобільного застосунку. У матеріалі ми докладно роз’яснили, як зареєструвати електронний кабінет і оновити дані через застосунок “Резерв+”.