Підтверджені випадки COVID-19 на 25.05.2020:

21245

В Україні
(623 померли, 7234 одужали)

148

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 62 одужали)

385

На непідконтрольній Донеччині
(11 померли, 102 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В Україні дозволили торгувати на ринках продуктами, але Бахмута це не стосується


image

30 березня 2020 року головний санітарний лікар України дозволив працювати ринкам, на яких продають овочі, фрукти та іншу їжу. Але до тих, кому можна працювати, є кілька вимог.  

 

Відповідний документ, від 30 березня, який дозволяє продавати на ринках опублікували на сайті МОЗ.

Згідно з ним дозволено працювати лише ринкам, які зареєстровані як оператор ринку харчових продуктів. Крім того, вони мають забезпечити всі умови, щоб на кожні 20 м² знаходилась 1 людина (не більше), а відстань в черзі між людьми має бути щонайменше 1,5 метри. Продавці мають бути в засобах індивідуального захисту (одноразові стерильні маски, рукавички).  

Всі дозволи на відновлення роботи ринків має робити місцева влада. Бахмутська міська рада не відкриватиме місцевий ринок.

“Ринок Бахмута не зареєстрований у державному реєстрі як оператор харчових продуктів і не надав ще ніяких зауважень щодо забезпечення дотримання вимог постанови головного державного санітарного лікаря Донецької області. Тому тимчасове припинення діяльності ринку поки залишається”, — розповідає Вільному радіо заступниця голови Бахмутської ОТГ Вікторія Точена.

Нагадаємо, згідно з попередніми правилами карантину, з 25 березня всі ринки в Донецькій області та по всій країні закрили. Через це торговці з Бахмутського ринку та активісти двічі збирали мітинг де було понад 30 людей під будівлею міськради. Люди незадоволені рішенням закрити торгові майданчики, адже власники ринків вимагають від них платити оренду, а самі торговці не отримують зарплату. На подібні мітинги виходили торговці Краматорська, Мирнограда та інших міст Донецької області.

Додамо, у зв’язку з поширенням коронавірусу на всій території України до 24 квітня закрили всі заклади освіти, а також скасували масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони. Тобто немає ні авіарейсів, ні потягів з країни та в країну. Закрита залізниця і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. Подекуди не працює і громадський транспорт в містах. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Крім того, в Україні перенесли ЗНО. В лікарнях Донецької області на час карантину не можна відвідувати хворих.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: