В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт (ФОТО)


З кількох тунелів соляних шахт в Соледарі хочуть створити природну пам’ятку “Бахмутська сіль”. Визнання частини шахти як пам’ятки захистить її від ймовірного втручання в майбутньому. Яка процедура отримання цього статусу та чому це важливо читайте в матеріалі.

 

Громадська організація “Бахмат” ініціювала створення нової геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення на Донеччині. Цю пам’ятку хочуть зробити на основі кількох виритих тунелів соляних шахт під Соледаром. 

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Музейна частина ДП “Артемсолі”)

Один з ініціаторів цієї ідеї Володимир Березін організував перші підземні громадські слухання. Десятки мешканців Костянтинівки, Соледара, Бахмута та інших куточків області спустились на 300 метрів під землю, де в одній з виробіток їм прочитали резолюцію про створення природньої пам’ятки. Це було однією з основних частин процедури отримання статусу пам’ятки природи. Ініціатори пропонують відокремити не всю шахту, а тільки ту частину, з якої зробили музей.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Мешканці Донеччини приїхали на перші громадські слухання під землею)

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Люди в очікуванні спуску в шахту)

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Слухачам, які приїхали на громадські слухання провели екскурсію)

З цим документом ініціатори підуть до директора ДП “Артемсіль”. Лише він може затвердити схему з площею та виробітками, які можна виділити під природню пам’ятку. Активісти пропонують виділити 6,5 гектарів шахти.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Один з ініціаторів Володимир Березін розповідає про соляні шахти слухачам)

Після цього організація “Українська природоохоронна група” направить ці документи в Міністерство охорони довкілля та енергетики. Вже після цього з міністерства подають документи до президента України, який своїм указом і визначає природні пам’ятки.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Очільник “Української природоохоронної групи” Олексій Василюк)

Очільник “Української природоохоронної групи” Олексій Василюк пояснив, що якщо президент надасть такий статус шахті, то вона буде першою в країні.

“Цей об’єкт не такий, як всі. Він легко запам’ятовується, тому що в нас немає в інших шахтах природних пам’яток. Відповідно ти один раз про неї почуєш і ніколи не забудеш. Це перша і остання в країні спроба зробити пам’ятку природи на місці промислової виробки породи”, — розповів в коментарі Вільному радіо Олексій Василюк.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

(Фото: Громадські слухання під землею)

Чоловік зазначив, що цей статус необхідний для того, щоб в разі приватизації шахти захистити окремі ділянки.

“Це є гарантією, що цей об’єкт не можна знищити. Якщо потім зміниться керівництво підприємства, то вони не можуть вже вирівняти все з землею”, — зазначив Василюк.

Він також додав, що завдяки значенню “пам’ятки природи” про Соледар дізнаються більше людей.

“Для міста це буде прикольною можливістю якогось потоку туристів. Люди все одно будуть їхати сюди. Через те, що сюди будуть їхати більше людей — перевізникам буде плюс, продавцям соляних ламп буде плюс”, — зазначив Олексій Василюк. 

Нагадаємо, Держгеокадастр відкрив мапу даних про надра для вільного користування. Які “скарби” ховаються під ногами мешканців Донеччини та хто ними користується читайте в матеріалі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: