Станом на ранок 10-го квітня на підконтрольній уряду території України діагноз “коронавірусна хвороба” підтвердили вже 2203 пацієнтам. 145 хворих — це діти.
Таку статистику надав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 10 квітня.
“За минулу добу нових випадків підтверджено методом ПЛР 311, з них — 13 дітей. Ми тестуємо від сьогодні всіх пацієнтів з діагнозом “пневмонія”. Загалом госпіталізовано з діагнозом “коронавірусна хвороба” 923 людини, в тому числі 42 дитини. За минулу добу зареєстрували 12 летальних випадків. Загалом за кількістю випадків в цілому лідером маємо Чернівецьку область (366 випадків), місто Київ (348 випадків) та Івано-Франківську область (254)”, — зазначає посадовець МОЗ.
Зазначимо, за даними МОЗ, Миколаївська область досі — єдина в Україні, де не підтвердили жодного випадку хвороби на COVID-19. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я перевірило цей “Миколаївський феномен” — чи правильно там роблять тести на коронавірус та чи не приховують статистику.
“Коронавірус на Миколаївщині не знайшов, хоча шукали досить інтенсивно. Тому питання в тому, що приховують чи не приховують (дані про захворюваність, – ред.), це підтвердилось”, – заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми “Право на владу” на каналі 1+1.
Він пояснив, що з Миколаївщини відправили зразки матеріалів хворих на пневмонію до лабораторій Одеської області, провели паралельний аналіз, і результати виявились ідентичні. Також він додав, що пік захворюваності на коронавірусну хворобу в Україні може й не настати.
“Ми можемо його оминути, пік ми можемо пройти не поміченим, якщо будемо дотримуватись карантинних заходів. До впровадження карантинних заходів, пік очікувався на 14 квітня. Зараз математичне моделювання показує, що 14-го квітня піку в нас не буде. Результати жорсткішого карантину ми побачимо через 7-8 днів”, – пояснює Ляшко.
На підконтрольній українському уряду частині Донеччини коронавірусну інфекцію виявили в одинадцяти людей. Один пацієнт помер, ще один одужав. Зазначимо, за останні дві доби нових лабораторно підтверджених випадків хвороби не реєстрували.
А на тимчасово окупованій території Донеччини окупаційна влада звітує про тринадцять захворілих на COVID-19 (з них одна дитина). При цьому, як повідомляло Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, ймовірно бойовики замовчують першу смерть від вірусу.
Додамо, всього за даними Міністерства охорони здоров’я від початку розповсюдження інфекції на підконтрольній території України зареєстрували 69 смертей від коронавірусу. 61 пацієнт вже одужав.
Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.