В Україні може з’явитися “Міністерство повернення українців”, — нардеп Арахамія
Інституція, створення якої анонсував президент Зеленський у серпні, продовжує формуватися. 4 вересня для неї вже шукали очільника.
Про це повідомив народний депутат та очільник фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія.
В Україні може з’явитися нова урядова інституція, яка наразі має робочу назву “Міністерство повернення українців”. Її створення обговорили на засіданні фракції “Слуга народу” вчора, 4 вересня. На ній був присутній президент Володимир Зеленський.
Наразі триває обговорення кандидатів, які могли б очолити це поки гіпотетичне міністерство, яке, ймовірно, буде відповідати за стимулювання повернення українців з-за кордону.
Що відомо про “Міністерство повернення українців”
Президент України Володимир Зеленський вперше анонсував плани уряду щодо створення окремого міністерства для повернення українців з-за кордону 19 серпня. Тоді ця інституція мала умовну назву “Міністерство єдності”.
“Я вважаю, що не вистачить сил у МЗС не втратити 7,5 млн українців [які виїхали до інших країн через війну]. Цю ідею я обговорював якраз без Дмитра Кулеби, а з прем’єр-міністром, бо це про уряд. Ми проговорювали це питання, що це дуже складна місія для будь-якого міністерства”, — заявив вже 27 серпня на пресконференції Володимир Зеленський.
Президент тоді також окреслив завдання, які постануть перед новим міністерством. Його головним завданням мало бути повернення дорослого населення, дітей та студентів до України, а також створення всіх умов, щоб вони хотіли повернутися добровільно.
Таким чином, одним із завдань нової інституції мав стати пошук роботи для українців, які вирішать повернутися, а також протистояння “російській агентурі”, яка “працює” з українцями за кордоном.
Нагадаємо, станом на початок вересня у Костянтинівці та ще 26 населених пунктах Донецької області триває примусова евакуація дітей. Журналісти Вільного радіо вже розповідали, як вона проходить.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.