В країні вперше за 120 років можуть встановити обмеження на використання води через гідрометеорологічні умови. А все через аномальні осінь та зиму 2019 — 2020 років. Без снігу річки не поповнились, і тепер може бути нестача запасів прісної води.
Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів України у Facebook.
Так, через малу кількість опадів восени та взимку на українських річках цього року немає весняне водопілля. Тобто у більшості річок України зараз недостатній рівень води для цієї пори року. Таке маловоддя може призвести до пересихання малих річок та струмків.
Обмежити використання води Держводагентство може відповідно до Статті 45 Водного кодексу України. Там значиться, що у випадку маловоддя можна обмежити споживання води або змінити умови її використання (наприклад, скидання води через греблі гідроелектростанцій). Разом з тим зазначається, що якщо доведеться переходити на такий режим, то в першу чергу забезпечуватимуть водою питні та побутові потреби українців.
“Тобто головна задача – щоб наші громадяни залишилися з водою. Є певна пріоритетність. Спершу обмежується транспорт, в другу чергу — піднімається питання гідроенергетики, потім – промисловість і в останню чергу – агровиробництво. Прогнози, які ми маємо, не говорять про те, що буде повна криза, але те, що в деяких водних об’єктах доведеться економити, це можливо” — пояснив Громадському радіо в. о. голови Держагентства водних ресурсів України Михайло Хорєв.
У зв’язку з такими обставинами, Український гідрометцентр до 2-го числа кожного місяця буде надавати інформацію щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України. Якщо фахівці помітять зміну обсягу стоку Дніпра або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативна робоча група Держводагентства України скоригує режими роботи каскаду.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.