В Україні на місяць продовжать карантин, — Уряд


image
Фото з відкритих джерел

У зв’язку з поширенням коронавірусу на всій території України вводять режим надзвичайної ситуації, а також продовжують карантин до 24 квітня.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 25 березня.

“Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна, на всій території, на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року”, – говорить Денис Шмигаль.

Таке рішення ухвалили через щоденне збільшення кількості хворих на COVID-19. Станом на 25 березня в Україні зафіксували 113 випадків захворювання на коронавірус у 13 областях та Києві.

Очільник уряду зазначив, що за потреби дію обмежувальних заходів можуть продовжити ще.

Зауважимо, режим надзвичайної ситуації не є надзвичайним станом. Надзвичайний стан має право вводити лише президент за погодженням Верховної Ради. Він обмежує певні конституційні права і свободи людей та надає додаткові повноваження державним владним органам. Цей режим оголошують в разі реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладу, яку неможливо усунути іншим шляхом. Надзвичайний стан можна вводити лише на 30 днів та продовжувати на стільки ж. На режим надзвичайної ситуації такі обмеження не поширюються, його можна запроваджувати на будь-який необхідний термін та продовжувати за необхідності.

Нагадаємо, 11 березня уряд вирішив ввести в Україні карантин у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Згідно з постановою кабміну, всі заклади освіти мають закрити, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони. Тобто поки діє карантин прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна. Як і полетіти українцям за кордон.

Крім того, в Україні перенесли пробне ЗНО. В лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.

21 березня на Донеччині ввели режим надзвичайної ситуації. Подібні обмеження запровадили у Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській, Львівській, Тернопільській та Черкаській областях, а також у Києві.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: