В Україні офіційно сформували антикорупційний суд


image
Фото: з відкритих джерел

У четвер, 11 квітня, на папері почав свою роботу Вищий антикорупційний суд України. 38 суддів офіційно склали присягу та почали виконувати свої обов’язки. Їх відбирали колишні судді і прокурори з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії.

 

“І для мене особисто цей конкурс став справжнім проривом. 7 місяців йшов відбір, кілька сотень кандидатів – суддів, науковців, адвокатів – безпрецедентна відкритість! 6 членів міжнародної ради експертів!” – заявив на відкритті президент Петро Порошенко.

19 березня Вища рада правосуддя передала Президенту на затвердження переможців конкурсу і керівник держави мав 30 днів, щоб видати указ про їхнє призначення.

Станом на 11 квітня, в Антикорупційного суду є приміщення, однак воно ще не облаштоване, тож повноцінно працювати інстанція ще не може.

Зазначимо, що новостворений суд розглядатиме корупційні справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Вже скоро суддям передадуть понад 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції. Це дозволить швидше розглядати справи за статтями про корупцію. Адже в звичайних судах засідання можуть тривати роками, через завантаженість суддів.

Ось як коментував необхідність створення антикорупційного суду голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник:

“І Генеральна прокуратура, і антикорупційне бюро – вони мають проблеми в судах”, – говорив раніше Ситник.

При цьому громадські активісти відстежили, що в новостворений суд спочатку потрапили 8 людей із недоброчесною репутацією.  Подивитись повний аналіз кандидатів можна тут.

Про конкурс до Антикорсуду

Про конкурс до Антикорсуду

Відчуйте різницю: про те, як проводить добори Вища кваліфікаційна комісія суддів України за участі міжнародників та без них у короткому відео Центр Протидії Корупції.

Gepostet von Prosud am Freitag, 8. Februar 2019

Для кандидатів на посаду судді Антикорупційного суду були такі вимоги: кандидат повинен мати досвід роботи на посаді судді від 5 років, або на посаді адвоката 7 років, або наукової діяльності у сфері права від 7 років. Також суддя повинен відповідати вимогам закону “Про судоустрій та статус суддів”; мати знання і навички для здійснення судочинства у корупційних справах.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

42
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: