10 жовтня Президент України підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг”. В законі йдеться про надання безкоштовних послуг на різних рівнях освіти.

 

Закон передбачає, що інклюзивна освіта та виховання дітей здійснюється за рахунок місцевих коштів, державних коштів, освітньої субвенції та джерел, які дозволяються згідно законодавству України.

Закон №8556 впроваджує європейську практику освіти для людей з інвалідністю в українських школах. Раніше для оформлення дитини з інвалідністю в звичайну школу потрібно було докласти чимало зусиль. З такою системою боролася одна з бахмутянок. Її історію можна подивитись у відео.

Тепер же всі школи мають орієнтуватись на інтеграцію дітей з інвалідністю в суспільстві. Крім того, по всій країні створюють мережу інклюзивно-ресурсних центрів та навчають вчителів для роботи з особливими учнями.

“Законопроект (вже закон,- ред) розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти  державної та комунальної форм власності” — зазначається в пояснювальній записці на сайті Верховної ради.

Зазначимо, що 6 жовтня у парламенті прийняли законопроект “Про розвиток Інклюзивної освіти”, ініціатором його була дружина президента Марина Порошенко.

Верховна рада отримала цей законопроект на розгляд ще 7 липня 2018 року.

Нагадаємо, 20 вересня у Бахмуті відкрився один з перших інклюзивних центрів в Донецькій області.

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...