В Генштабі ЗС України доповіли, що майже всіх резервістів на обліку вже мобілізували. Зараз же кажуть, що призивають тих, хто входить до інших категорій. Розповідаємо, про кого саме йдеться та чи будуть мобілізовувати чоловіків, які покинули свої домівки.
Про мобілізацію в Україні на брифінгу детально розповів начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач на брифінгу в Ukiraine Media Centre.
“Майже 100% резервістів, які перебували в нас на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже поїхали у свої бойові військові частини та виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги, а до інших категорій”, — розповідає Роман Горбач.
Тобто ці інші категорії — це усі військовозобов’язані українці.
“На передову можуть бути направлені особи, які раніше проходили військову службу і мають досвід проходження служби на посад, на які їх призивають. А військовозобов’язані без досвіду направляються у навчальні центри”, — пояснює Горбач.
Вже після проходження навчання військових відправляють у бойові частини, де вони виконують завдання з оборони держави.
Через бойові дії сотні тисяч українців виїхали зі свого регіону в більш безпечні регіони України.
“Такі військовозобов’язані громадяни в обов’язковому порядку повинні стати на військовий облік за місцем фактичного перебування. І після того, як стають на облік, вони, відповідно до законодавства, у встановленому порядку можуть бути залучені до мобілізації й надалі направлені до військових частин або до навчальних центрів”, — зазначає посадовець.
“У воєнний час жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані у військові частини на військову службу. Наразі такої необхідності немає, але в окремих випадках вони можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними спеціальностями”, — каже посадовець.
Ось напрямки таких спеціальностей:
Однак, як зазначає Горбач, з початку відкритого вторгнення Росії в Україну жодну жінку не мобілізували без її згоди.
“Мобілізація відбувається згідно з наміченим мобілізаційним планом. Все поки що відбувається сплановано, і можливе його коригування, звичайно, відповідно до обстановки, що склалася”, — підсумовує Горбач.
Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада України затвердила указ президента про загальну мобілізацію. Згідно з документом, вона триватиме впродовж 90 днів.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.