В Україні планують скасувати мораторій на землю, — заступник керівника офісу президента


image
Фото: з відкритих джерел

В Офісі президента заявили, що планують скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі. До кінця 2019 року в Україні має з’явитися ринок землі. 

 

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук в інтерв’ю Bloomberg.

Він зазначив, що наразі офіс президента проводить переговори зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні. Найбільш радикальна модель передбачає, що економічне зростання України прискориться на 3%, а найменш радикальна передбачає зростання на 0,5%.

Зазначимо, що через мораторій на продаж землі, в Україні немає ринку землі. Тобто українці не можуть вільно розпоряджатися своїми паями, а тільки здавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення в оренду. Іноді, щоб отримати більше грошей, власники землі віддають ділянки в довготривалу оренду — 30-50 років. Продають землю нелегальними способами навіть на OLX. Найбільше за гектар просять на Львівщині— понад 53 тис грн, Київщині — більше 52 тис та Вінниччині — трохи більше 51 тис грн. Найменше — на Донеччині — 22, 5 тис грн та Луганщині — понад 26 тис.

Крім України мораторій на продаж землі діє у Конго, Венесуелі, Кубі, Таджикистані та Північній Кореї.

Аналітики проекту “Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні”, порахували, що зараз власники землі отримують від неї в 12 разів менше, ніж могли б, якби діяв ринок.

“Мораторій — ми розуміємо, що це тимчасовий захід. І фермери розуміють, і великі компанії, і середні, всі розуміють, але фактично у цей тимчасовий захід не відбувається змін до законодавства, тобто воно не вдосконалюється, не відбувається політика, яка направлена на тих, хто фактично працює на землі”, — розповів для “DW українською”  член комітету з аграрної політики Вадим Івченко.

Створення ринку землі дозволить привернути інвестиції в Україну. Інвестори створюватимуть нові виробництва та робочі місця. Зараз це неможливо, оскільки земля, на якій підприємець захоче створити підприємство, йому не належатиме.

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Верховна рада проголосувала про продовження дії мораторія, тим самим відклавши створення ринку землі до 2020 року. Мораторій на продаж землі в Україні продовжували вже 7 разів. Таким чином, в Україні земельна реформа триває вже більше 25 років. 

Читайте також: 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: