Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В Україні почав працювати Антикорупційний суд

Діана Шароді
2019-09-05 13:30

image
Фото з відкритих джерел

5 вересня в Україні розпочав роботу Вищий антикорупційний суд. Судді готові до роботи та розгляду справ. Зокрема до кінця року можуть закрити близько 25 справ.

 

Про це йдеться на сайті відомства.

Антикорупційний суд розглядатиме корупційні справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Вже скоро суддям передадуть понад 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції. Це дозволить швидше розглядати справи за статтями про корупцію. Адже в звичайних судах засідання можуть тривати роками, через завантаженість суддів. 

Вищий антикорупційний суд працюватиме у Києві поруч з НАБУ та САП, за адресою проспект Перемоги, 41.

Суд загалом налічує 38 суддів, а саме: 

  • 27 суддів першої інстанції;
  • 11 суддів апеляційної палати;

Його головою стала 37-річна Ольга Танасевич. Вона, як і будь-який голова Антикорупційного суду, повинна обіймати посаду 3 роки.

Раніше Танасевич була суддею Печенізького суду Харківської області. Станом на зараз Танасевич має ступінь магістра права у Харківській юридичній академії Ярослава Мудрого. Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

За 2018 рік, згідно з декларацією, на своїй колишній роботі Танасевич заробила майже 250 тисяч гривень. Однак того ж року взяла кредит у ПриватБанку на трохи більше, ніж 203 тисячі гривень.

Як пише Українська правда, про свою зарплату на новій посаді Танасевич розповідає неохоче.

Зазначимо, створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

На відкриття суду прийшли президент України Володимир Зеленський, глава Верховного Суду Валентина Данішевська, генпрокурор Руслан Рябошапка, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: