Про окупацію та звільнення Краматорська, повномасштабне вторгнення та життя поблизу лінії фронту розповідають героїні фільму “З 2014 року: жіночі історії з Донеччини”. Досвід жінок Донецької області митці показали у межах проєкту “Хранительки пам’яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX-XXІ столітті”. Фільм покажуть в Одесі, Тернополі, Києві, Вінниці, Луцьку та інших містах. Кінопокази безкоштовні за попередньою реєстрацією.
Про кінопокази розповіли в ГО “Пост Беллум-Україна”.
Документальний фільм “З 2014 року: жіночі історії з Донеччини” режисерки Ольга Поворозник — це історії чотирьох героїнь, які розповідають про свої відчуття під час окупації і звільнення міста у 2014 році, згадують пусті дитячі майданчики, індустріальну тишу та значення поняття “дому”. Кожна історія відкриває світ прифронтового Краматорська, де страх і надія переплітаються, а спогади живуть у кожній вулиці.
“Після нетривалої окупації у 2014 Краматорськ став центром Донецької області, активним осередком бізнесу, волонтерства та допомоги військовим. Місто виросло і розквітло, хоч і опинилося відтоді у прифронтовій зоні. Голосами краматорських жінок наша кіноісторія розповідає про те, як безповоротно усе змінилося – для них особисто і для країни загалом – з чотирнадцятого року, і як вони своєю щоденною працею наближають перемогу у війні, що триває вже понад десять років”, — розповідають автори.
Фільм створений ГО “Пост Беллум — Україна» як частина проєкту “Хранительки пам’яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX-XXІ столітті”, мета якого підсилити видимість жіноцтва як дієвої сили в новітній історії України, зокрема, у регіонах, на тлі війни і кризових історичних періодів.
Вхід безкоштовний, але потрібна попередня реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, раніше Вільне радіо зібрало підбірку фільмів про Донеччину. Серед них “20 днів у Маріуполі”, “Євродонбас”, “Віддалений гавкіт собак”, “Поїзд «Київ — Війна»”.