Підтримати
В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами
Фото: Вільне радіо

У новому законі прописали такі поняття як “каліцтво” та “тілесне ушкодження тварини”. Кривдникам загрожуватимуть не лише штрафи, а й тюремні строки.

 

Відповідний закон має наблизити українське законодавство до європейських норм. Загалом у попередній закон щодо поводження з тваринами внесли понад 60 правок.

Тепер тим, хто порушує закон, але тварина при цьому фізично не постраждала, загрожує штраф від 5 100 до 8 500 грн. Якщо ж порушник скалічить або вб’є тварину, йому можуть присудити до 3 років тюрми.

Також винним у жорстокому поводженні з тваринами заборонятимуть їх заводити на строк від 1 до 10 років. Але це не найвища міра покарання.

“Дії, вчинені щодо двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, передбачають вже більшу санкцію”, — розповідає Вільному радіо пресофіцерка поліції Бахмута Катерина Савранська.

Йдеться про термін ув’язнення до 8 років.

За новим законом піти під суд за цими статтями можуть навіть підлітки. Штрафуватимуть з 16 років, а до кримінальної відповідальності зможуть притягати з 14.

За словами бахмутської зооактивістки, голови товариства захисту тварин “Лада” Марини Шажко, у місті вистачає людей, які кривдять тварин.

“Для нашого міста це велика проблема, оскільки лише нашою організацією подано близько 4 заяв у поліцію саме цього року за фактами жорстокого поводження з тваринами. Але поліція нічого не робить. Жодну з цих заяв не внесли до ЄРДР і, відповідно, цим ніхто не займався. Навіть не було якихось відписок щодо цього”, — стверджує Марина Шажко.

Один з таких випадків стався близько 2 тижнів тому, до того як почав діяти новий закон. Чоловік підстрелив собаку з мисливської рушниці, й куля розтрощила тварині морду. Стрілець не став заперечувати свою провину, й тепер на нього очікує штраф.

Новий закон також забороняє вбивати тварин, аби скоротити їхню чисельність. Дозволені тепер лише гуманні методи, наприклад біостерилізація. А для того, щоб приспати хвору тварину, потрібен документ від ветеринара.

Додамо, зміни торкнулись не тільки людей, які жорстоко поводяться з тваринами, а й турботливих власників чотирилапих. Зокрема, гуляти потрібно виходити з повідцем та нашийником з ідентифікаторами. А на собак небезпечних порід треба надягати намордник. Серед таких — вівчарка, далматин, сенбернар, бультер’єр, фокстер’єр, ротвейлер, доберман та інші. Загалом у цьому переліку є близько 90 порід.

Також власник повинен прибирати за своєю твариною екскременти. Тих, хто цього не робитиме, можуть оштрафувати на суму від 170 до 340 грн. За друге таке порушення доведеться віддати вже від 340 до 510 грн. Зазначимо, штраф за це був й раніше, але його сума становила 51 грн.

Нагадаємо, законопроєкт, який передбачає покарання за жорстоке поводження з тваринами, 3 місяці тому підписав президент Володимир Зеленський.

Читайте також:


Завантажити ще...